Середнє споживання води з особи складає від 6 до 8 кубів на місяць.
– Один куб – це тонна води. Законодавством розраховано, що у середньому людині на місяць потрібно 6-8 тонн води. Та є й індивідуальні норми, які можуть значно відрізнятися від цих цифр. Витрати води залежать від способу життя, який веде людина, і від техніки, яку вона використовує. Якщо у вас техніка класу А або А+, звичайно, у вас буде маленький розхід води. У всіх ситуаціях, де використовується вода, можна економити. Це не робиться шляхом відмови від душу чи меншої кількості приготування їжі, є оптимальні методи економії, які доступні всім, – розповіла прес-секретар водоканалу Надія Величко, кореспонденту МБ.
Миття посудуВикористання проточної води для миття посуду призводить до втрати в середньому 15 літрів води за хвилину. Тож доцільніше мити посуд в мийці, випуск якої перекритий пробкою. Аби зекономити, не варто використовувати проточну воду для підігріву і охолодження напоїв і продуктів харчування.
Як митися і пратиНайбільше води витрачаємо для гігієнічних цілей. У водоканалі радять тим, хто хоче зекономити воду, надавати перевагу не ванні, а душу. Приймаючи ванну, наповнену на половину, ви витрачаєте 200 літрів води, а приймаючи душ протягом п’яти хвилин, витрачаєте вдвічі менше. Також у цілях економії радять у ванні відключати воду під час намилення. Суттєво зекономити дозволить використовування стаканчика з водою при чистці зубів або ж закривати подачу води після зволоження щітки. При голінні бажано, замість постійного протоку, налити у чашу умивальника воду, випуск якої перекритий пробкою. Якщо ви перете одяг та посуд за допомогою технічного обладнання, а не вручну, то обирайте економний режим роботи техніки.
– Втратити велику кількість води ви можете також через технічні причини. Наприклад, через те, що тиск подачі води надто сильний. Його можна штучно зменшити або ж використовувати розпилювальну сітку, – радить Надія Величко.
Тим, у кого стікає бачок від унітазу, радять викликати майстра для усунення проблеми. До того часу на ніч можна перекривати кран подачі води, аби вона даремно не стікала, поки ви спите.
Вода з крану чи з бутля?Суттєво зменшити витрати на воду можуть ті, хто купують її у харчових цілях. У водоканалі запевняють, що вода, яку подають до наших будинків, відповідає всім нормам і придатна для приготування їжі. Тож витрачати гроші на воду із пляшок чи автоматів не варто.
– Бутильована чи автоматна вода – це і є вода водоканалу, яку підприємства у нас купують по 9 гривень за тонну, а продають по 5 гривень за літр. Вона відрізняється тим, що проходить через додаткові фільтри. Так, з купленою водою можна приготувати смачніший чай чи каву, але це тільки завдяки тому, що вона м’якша. Додаткові фільтри очищують її і від корисних мікроелементів. Вода, якою забезпечує населення комунальне підприємство, абсолютно відповідає санітарним технічним нормам. Єдиний недолік – у її складі є хлор, який використовують для очищення води, яка проходить через старі труби міста. Але хлор має здатність випаровуватися. Тож для того, аби отримати з-під крана ідеальну для використання воду, достатньо набрати її у посудину і настояти годину-півтори. Це суттєво зменшить витрати, які йдуть на воду, – зауважують у водоканалі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-10-2018, 16:45
0
5 544