Першу броварню у колишньому приміщенні монетного двору в Садгорі започаткував барон Гартенберг.
У книзі Раймунда Кайндля "Історія Чернівців" йдеться про те, що до кінця XVI ст. у місті почали працювати ще дві броварні, але їхня продукція була неякісною і дорогою.
Перший акціонерний пивоварний завод у Чернівцях виник 1869 року. Пиво тут розливали у фірмові пляшки коричневого кольору з видутими написами та відповідною символікою на них. Пивзавод було засновано групою місцевих підприємців - Генріхом Вагнером, Маркусом Цукером, Ісааком Рубінштейном та архітектором Грегором як акціонерне об'єднання зі статусним фондом 250 тисяч флоринів. Тут випускали пиво "Баварське", яке експортували до Румунії, Німеччини та Австрії.
Для виробництва пива щороку доставляли 1100 центнерів ячменю найвищого гатунку з Румунії та Бесарабії, а також 200 центнерів хмелю - з Чехії. Воду брали з місцевих артезіанських свердловин. Технологія виробництва була для тих часів досконалою.
Міські чиновники намагалися контролювати вартість напоїв, аби уникнути змов між власниками стосовно підняття цін. Так, літр пива коштував від 28 до 40 геллерів (100 геллерів дорівнювали 1 кроні).
Також у місті був встановлений так званий пивний акциз. Кошти від нього, а також "котлові" гроші (за виробництва горілки) були одними із найбільших джерел поповнення міської скарбниці.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-10-2018, 21:45
0
3 639