Небайдужі відновили діяльність легендарного футбольного клубу "Довбуш", який уже в першому своєму сезоні здобув перемогу в престижному турнірі пам’яті футболіста Андрія Гусіна.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець" від 11 жовтня 2018 року.
Спортивне товариство "Український спортовий клюб "Довбуш" було першою українською футбольною командою Чернівців. У перші десятиліття 20-го століття у місті діяла низка клубів: серед них "Deutscher FuЯballklub" (DFC; згодом перейменований на "Ян"), румунський "Драґош Воде", єврейські "Гакоах" і "Маккабі", польська "Полонія" та інші. А 5 вересня 1920 року члени Українського академічного козацтва "Запороже" створили команду "Довбуш", яка проіснувала 20 років, але надовго закарбувалась у пам’яті шанувальників спорту Буковини.
Ідея відродити славетну футбольну формацію виникла на початку 2018 року в групи шанувальників футболу з Чернівців, серед яких двоє депутатів міськради – Віталій Матвієнко та Олександр Ставчанський.
"У нас було чітке розуміння, що відновити діяльність команди – це ще замало для відродження її спортивної історії, – розповідає "МБ" президент клубу "Довбуш" Віталій Матвієнко. – Спочатку ми створили робочу групу, на якій визначились із керівництвом команди. Далі вирішили створити офіційну громадську організацію "Український спортовий клюб "Довбуш". Коли ці процеси вже були запущені, паралельно створювалась футбольна команда".
У складі команди немає професійних гравців, проте дирекція клубу дотримується стратегії розвитку – сподіваються з часом грати в лігах та турнірах не лише аматорського, а й вищого рівня.
– Наші гравці – це змішана вікова група. Є і молоді хлопці, яким по 16 років. Є і старші – наприклад, гравець Микола Лесик, якому 46 років, – каже головний тренер команди Олександр Ставчанський. – Хлопці демонструють непогані результати, адже ми дотримуємося чіткої стратегії – поступово рости з аматорського спорту до професійного. Зрозуміло, що це триватиме не півроку і не рік. Це більш тривалий процес, і за цей період до нас має прийти десяток різних футболістів, а залишитися мають найкращі.
Футболісти "Довбуша" тренуються двічі на тиждень на штучному полі у ФОК "Олімпія". Головний тренер команди розробив спеціальну програму річного циклу футбольних тренувань. Саме це допомогло гравцям команди із іменем карпатської легенди створити своєрідний фурор у футбольному житті міста.
"Спочатку було трохи важкувато, бо більшість наших гравців – це сімейні люди. Але хлопці зацікавлені у відродженні та розвитку легендарної команди. Їм за честь грати у складі цього клубу", – розповів Ставчанський.
Першим здобутком відродженої команди стала перемога у розіграші кубка пам’яті видатного футболіста Андрія Гусіна.
"Ми дуже вдячні керівництву Федерації футболу області, зокрема Сергію Задорожняку, який запросив нас до участі в цьому турнірі, – каже тренер "Довбуша". – Ми показали непоганий результат, здобувши кубок. Гадаю, що цей турнір з кожним роком набуватиме все більшої популярності".
"Нам вдалося створити певний "колот" своєю появою у футбольному житті міста", – вважає Віталій Матвієнко.
Футболісти розповіли, що серед містян є чимало тих, хто добре пам’ятає легендарну команду минулого сторіччя.
"Одного разу ми грали на стадіоні "Ленківці". Після матчу до нас підійшов чоловік, який спостерігав за грою, і сказав: "Хлопці, а це той "Довбуш", який був колись?" Ми відповіли – так, саме він. "А в мене прадід колись грав за цю команду".
Логотип УСК "Довбуш"У 2020-му році команда планує відзначити своє 100-річчя.
"Щоб ця подія стала знаковою для нас і нашого міста, маємо намір запросити до нас у гості команди аматорського рівня із ближнього зарубіжжя, які, як і "Довбуш", сто років тому грали у Чернівцях, – каже Віталій Матвієнко. – Скажімо, у Польщі досі існує команда "Полонія". В Румунії – "Драґош Воде". Намагаємося також вийти на людей із Нью-Йорка та Оттави – знаємо точно, що серед діаспори проживають нащадки деяких гравців легендарного "Довбуша".
"Наше місто славиться архітектурою, толерантністю й колоритом. Але, крім цього, існує і спортивний сектор історії Чернівців", – додав В. Матвієнко.
ДовідкаУкраїнський спортовий клюб "Довбуш" був створений 5 вересня 1920 року.
Футбольна дружина вдало виступила в Кубку Чернівців 1922 року. На попередньому етапі команди змагалися у двох групах, а переможці виходили до фіналу. У фінальній грі зустрілися "Довбуш" і "Маккабі", перемогли українці з рахунком 3:1.
Заснування "Довбуша" відбулося за кошти Дмитра Губки-Безбородька. Головою товариства обрали доктора Франца Єнджейовського, члена УАК "Запороже".
1940 року клуб припинив діяльність, бо Буковину захопили радянські війська.
У 2018 році УСК "Довбуш" відродився й грає у чемпіонаті Чернівців по футболу. У вересні команда здобула перемогу в турнірі пам’яті футболіста "Динамо" (Київ) та збірної України Андрія Гусіна.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-10-2018, 18:35
0
4 999