Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернівецькій області Богдан Бойко і громадські монітори відвідали Магальський дитячий будинок-інтернат.
Спостерігачі зазначили, що у Магальському дитячому будинку-інтернаті дотримуються чистоти, встановлені сучасні вікна, ремонтується водонапірна споруда. У вихованців є можливість дивитися телевізор. Часто проводяться прогулянки на чистому повітрі. Про це йдеться на офіційному сайті
омбудсмена, пише molbuk.ua.
Проте, увагу групи моніторингу привернув цілий ряд недоліків та порушень. Заклад розрахований на проживання 75 осіб з інвалідністю віком від 4 до 35 років. Але на час моніторингу 20 осіб були віком від 35 до 63 років.
На думку моніторингової групи лозунги закладу "Легко любити красивих і здорових, спробуй полюбити замурзаних і хворих" та "Праця позбавляє людину від трьох головних зол: нудьги, пороку і нужди", які розміщені у закладі, принижують людську гідність вихованців.
У кімнаті реабілітації є металеві прути, палиці, молоток та інші небезпечні предмети, які, ймовірно, можуть використовуватися для жорстокого поводження з підопічними.
Вихованців часто відвідують благодійники та надають значну кількість допомоги. Однак, у підвалах та на кухні багато зіпсованих продуктів харчування (яблука, цибуля, помідори). Велика кількість одягу лежала на складах невпорядковано.
Спостерігачі зауважили, що незважаючи на те, що в закладі є велика кількість продуктів, підопічним видавали зменшені порції страв. Також виявлена недостатня кількість деяких продуктів харчування на складі. Разом з тим, не були заповнені журнали обліку бракеражу продукції та відсутній облік отримання благодійної допомоги. Монітори зазначили, що у зв’язку з цим важко перевірити залишок деяких продуктів харчування. Також на кухні були прострочені продукти харчування.
За результатами перевірки встановлено, що троє працівників інтернату, в тому числі директор, є опікунами у 37 підопічних. Опікуни переважно не використовують 25% особистих пенсійних коштів вихованців. Кошти 44 підопічних за ініціативою директора у 2016 році були переведені на депозитні рахунки, загальною сумою понад мільйон гривень. При цьому облік витрачених коштів підопічних не ведеться.
Щодо недоліків у медичному забезпеченні. Виявлені медичні препарати з закінченим терміном придатності. У деяких підопічних прострочені індивідуальні програми реабілітації. Пандус до лежачих хворих не відповідає державним будівельним нормам.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
27-09-2018, 14:08
0
5 379