24 вересня
Преподобного Силуана АфонськогоПреподобний Силуан Афонський (Семен Іванович Антонов) народився в селі Шовському (Тамбовської губернії) в селянській сім’ ї. В 19 років він пережив благодатне відвідання. Коли, незабаром юність почала заглушувати пам’ять про нього заклик був повторений Самою Богородицею. Семен кардинально перемінив своє життя і вирішив піти в монастир. Після закінчення військової служби Семен пробув вдома лише тиждень і поїхав на Святу гору Афон. До руського Пантелеймонового монастиря він прибув восени 1892 р. Першим послухом брата Семеона стала робота на млині. Незабаром він отримав від Пресвятої Богородиці великий і рідкісний дар. Хоча недосвідченому ченцю часто доводилося терпіти бісівські напади. Через півіроку боротьби з ними брат Семеон занеміг, він вдчув себе повністю покинутим, його душу охопив пекельний смуток. Через годину молодому послушнику явився Господь Ісус Христос, щоб утішити його. Щоби Бог Міг перебувати в ньому подвижнику належало " розумним подвигом" очистити себе від пристрастей. Преподобний належав до того рідкісного роду подвижників, які на початку свого шляху отримують ту міру Благодаті, котра зазвичай дається досконалим. Спав преподобний сидячи, одну дві години на добу, відрізками по 15-20 хвилин. Нічний час повністю присвячував Ісусовій молитві. Так минуло 15 років подвигу. Одного разу вночі, коли незважаючи на всі зусилля чисто молитись не вдавалось. Отець Силуан промовив у серці своєму: " Господи ..., що я маю робити щоб молитись до Тебе чистим розумом? ...щоб смирилась моя душа? І була йому відповідь в серці від Бога: " Тримай розум твій у пеклі, і не впадай у відчай.
Откровення Господа преподобному Силуану в короткій формулі містить віковий досвід християнського подвижництва. Засуджуючи себе до пекла, визнаючи себе достойним покарання, але не втрачаючи надії на Милостивого Господа, маючи в Ньому одному свою силу і уповання, подвижник знаходить здатність протистояти своїм пристрастям і нападам зовні.
Пострижений в 1911 р. в схиму преподобний Силуан ніс послух монастирського економа тоді ж він пише свої записки, надруковані його учеником архимандритом Софронієм ( Сахаровим; + 1993) у 1952р. Багато хто з ченців називає їх Новим Добротолюбієм.
Упокоївся преподобний Силуан, не перериваючи молитви. З 1970-их рр. відомо про велику кількість зцілень, які вдбувалисьвід глави преподобного, котра зберігається у Свято-Пантелеймоновому монастирі на Афоні. Частина мощей преподобного знаходиться в Іоанно-Предтечівському монастирі у Великобританії..
Преподобний Силуан Афонський з плачем молився за весь світ тоді, коли весь світ був охоплений братовбивчою війною, коли наші землі нищили більшовики і Церква Христова йшла шляхом мучеництва.
Прославляючи преподобного Силуана Афонського благаймо Всещедрого Бога словами молитви великого старця: " Молимо Тебе, Милостивий Господи, нехай пізнають Тебе Духом Святим всі народи землі. Амінь.
24-09-2018, 09:05
0
837