Учні найгіршої за підсумком ЗНО-2018 школи у Чернівецькій області не хочуть вчитися, бо "не бачать перспектив у подальшому вступі до вузів", а також масово виїжджають за кордон.
Про це у коментарі кореспонденту molbuk.ua повідомила директор Їжівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ольга Іонашку.
"У нас школа дуже велика, порівняно з іншими сусідніми селами. До прикладу, у Верхніх Петрівцях чотири учні складали ЗНО, у Чудеї – вісім. У нас ж зареєструвалося 48 учнів, з яких склали 45. Ситуація у нас виникла наступна: переважна більшість наших односельчан їдуть працювати закордон. Відповідно дітей, після завершення школи, вони забирають до себе. Тому діти не бачать перспективи у навчанні, якщо вони з самого початку знають, що поїдуть за кордон. Навіть ті особи, які отримали дипломи, виїжджають з України, - розповіла директор школи.
Також великою проблемою є те, що відмінники покидають школу після 9-го класу, тож у 11-му класі залишаються учні із середнім та низьким рівнем знань.
"В 11-му класі цього року у нас не залишилося жодного відмінника. Минулого року 9 учнів пішли на навчання після 9-го класу. Хто вступив у педагогічний коледж, хто пішов до художньої школи тощо. Цього року у 10-му класі залишилися все ж таки двоє учнів-відмінників, тому сподіваємося, що результати будуть іншими", – продовжує директор.
До того ж, у селі велика кількість багатодітних родин (від трьох до 15 дітей в сім’ї). Ці діти часто їдуть на заробітки і школу майже не відвідують. Звичайно ж, і не опановують матеріалу.
Наразі в 11-му класі навчається 58 учнів, з яких двоє – за кордоном.
"Ми вживаємо усіх заходів, заохочуємо їх до навчання, готуємо до ЗНО. Але ж учні знають, що їм це не потрібно, тому що вони далі вступати до вузів не будуть, тому маємо відповідне ставлення до ЗНО з боку дітей. У нас дуже талановиті вчителі, є вісім фахівців з української мови, з яких шість закінчували нашу школу. Також багато наших випускників вступили до кращих вузів Чернівців, і навіть за кордоном і показали хороші результати, стали лікарями, філологами, священиками. Тому будемо намагатися робити усе, аби ця ситуація не повторювалася, але на жаль, не усе від нас залежить. Сьогоденні реалії змушують людей шукати кращого життя деінде", – зазначає директор.
Ми поспілкувалися з жителями села, які кілька років живуть та працюють закордоном. Одні кажуть, що звичайно дома краще, але повертатися не поспішають, а чекають, поки в Україні налагодиться економічна ситуація і з’явиться перспектива.
"Ми за кордоном вже 15 років. У нас двоє синів, які навчалися в Італії кілька років. Пізніше ми вирішили, що отримувати вищу освіту вони будуть в Україні. Важко, адже вони вже кілька років навчаються у медичному університеті у Чернівцях, а ми в Італії. Хочеться бути разом з родиною, але поки що це неможливо, адже потрібні гроші, аби оплачувати навчання, одягатися, їсти тощо. Сподіваємося, що діти, дасть Бог, знайдуть робочі місця. На жаль, наразі таких грошей ми не заробимо в Україні, тому змушені працювати за її межами. Хоча і я, і моя дружина – вчителі, закінчували також Їжівську школу. Жаль, що освітяни змушені шукати кращої долі на чужині", – розповідає місцевий мешканець Віталій Вечеркович.
"Ми в Бельгії теж 15 років. Вищої освіти не маю ні я, ні мій чоловік. Де б ми мали працевлаштуватися в Україні? Наші діти навчаються тут. Чоловік до цього їхав на заробітки, але скільки можна бути окремо від сім’ї, тому ми вирішили переїхали усією родиною в Бельгію. Повертатися ми не хочемо, попри те, що дуже любимо свою країну, святкуємо тут день її незалежності. Та поки що ми перспективи повертатися не бачимо", – розповіла Альона Влад.
До слова, до 10-ти найгірших шкіл Буковини потрапили школи не лише з румуномовних сіл. Зокрема, серед 10-ти "найгірших" за результатами ЗНО - і Лопушнянська школа Вижницького району.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-09-2018, 17:32
0
13 940