Проект Ukraїner опублікував відеоролик про відомого буковинця Володимира Солоджука, який прославився на весь світ власноручно виготовленими скрипками.
У міні-ролику майстер розповів про те, як почав займатися цією справою, навчання в Італії та улюблений матеріал, з якого виходять найкращі скрипки, пише molbuk.ua.
Звучання скрипок буковинського майстра Володимира Солоджука народжується в його невеличкій майстерні в Чернівцях. Сьогодні його інструменти підкорюють концертні зали багатьох країн світу. Пропрацювавши багато років заводським інженером, Володимир в одну мить змінив своє життя, обравши скрипку, якою захопився ще в дитинстві. Майстер, що спочатку був самоуком, а тоді отримав шанс навчатися в скрипкових гуру в Італії, виготовив близько двох сотень музичних інструментів, у кожного з яких — своя окрема подорож:
— Дуже багато моїх інструментів в Україні. Найбільше у Львові, а так по всьому світу. Є в Тель-Авіві, у Бонні, у Ганновері. Перша моя скрипка — у Порто.
Свої скрипки Володимир Солоджук виготовляє вручну. Процес їхнього виготовлення чимось нагадує піклування про маленьку дитину, голос якої одного разу неодмінно залунає й усіх приємно здивує.
Він зацікавився скрипкою ще за шкільних років. Тоді він самостійно зробив власний маленький рубаночок і поремонтував свою першу скрипку. Щоправда, тоді ще дитячу. Та поступово Володимир справді занурився у світ скрипкової майстерності:
— Спочатку це появилось чисто як хобі. Я зробив сувенірну скрипку. Вона повністю по деталізації була як доросла. Це наштовхнуло на думку: а чому б не спробувати? Хтось приходив до мене смичок поремонтувати, скрипку, а потім я справді зацікавився. Зробив 10–12 інструментів. Один був більш-менш вдалий, і артист філармонії взяв його в роботу.
Перш ніж професійно зайнятися скрипковою справою, Володимир тривалий час працював на заводі. Після чергового скорочення, а тоді й закриття заводу, економіст та технар за фахом із головою поринув у світ музичних інструментів.
Саме тоді в Чернівецьку філармонію потрібен був фахівець із налагодження органу. Володимир подався на цю вакансію та закінчив курси в консерваторії. Це для нього було стартом фахової музичної освіти й повною зміною напряму діяльності. От уже майже 30 років він співпрацює із філармонією, слідкуючи за роботою інструментів.
Готових скрипок у майстерні Володимир не зберігає:
— Cкрипок немає. Слава Богу, продані. Вони є в моїх музикантів.
Володимир Солоджук не грає на музичних інструментах попри те, що досконало знає їхню будову і принцип роботи.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.