Багато дітей складають лише половину необхідних ЗНО, бо не вступають у вузи. Окрім того, дуже низький рівень складання ЗНО у румуномовних школах.
Освітяни пояснили molbuk.ua, чому показники складання на Буковині дуже низькі. Нагадаємо, що Чернівецька область – один з регіонів, де найгірше склали ЗНО – 23-й.
“Результати ЗНО – це наше болюче питання. Проблема у нашому географічному розташуванні, бо маємо багато румуномовних сіл , а також у ставленні дітей до ЗНО. Майже всі діти реєструються на ЗНО. Але не всім потрібно вступати у вузи. Тому часто буває, що діти складають лише половину необхідних ЗНО. Проводиться велика робота у підготовці до ЗНО, а коли приходять результати – руки опускаються. І така тенденція у нас, на жаль, з року в рік. Причому проблема не лише із ЗНО – державну підсумкову атестацію теж складають не дуже добре – приблизно 5,2 бала”, – каже завідувач відділення моніторингу якості знань методичного центру Любов Якименко.
На останніх місцях зі складання ЗНО по області справді виявилися школи у румуномовних регіонах. Останнє – 227-е місце серед шкіл області посіла Їжівська школа, 226 – Бараківський НВК, 225 – Теребленчаська школа.
У Їжівській школі ЗНО склало лише 14 відсотків учнів.
“Маємо неприємну ситуацію із школою в Їжівцях, вона на останніх місцях зі складання ЗНО не лише в області, а й в Україні. У цій школі не складають ЗНО майже 90 відсотків учнів. Нам пояснювали, що діти тут не вступають у вузи, а отримавши атестат просто їдуть до батьків за кордон”, - каже Любов Якименко.
Але не у всіх румуномовних регіонах Буковини така ситуація. Зокрема дуже гарно складали ЗНО з української мови у Герцаївській школі. У департаменті освіти Чернівецької ОДА вважають, що у цьому значна заслуга вчительки.
“Звісно, у складанні ЗНО дуже багато залежить від мотивації дітей. Але значний вплив на це мають вчителі. Тому у школах вчителі повинні краще працювати. Наприклад, маємо Герцаївську школу – це єдина україномовна школа у районі. Та все ж у сім’ях діти спілкуються румунською. Але школа дала дуже хороші результати ЗНО і цього року, і минулого. Там дуже хороша вчителька з української мови – Ольга Прескурій. Вона посилено займалася з дітьми українською мовою. Навіть з власної ініціативи займалася з дітьми у суботу та неділю. До неї приходили на навчання діти з інших шкіл. Причому вона проводила заняття безкоштовно”, – розповіла Любов Якименко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-09-2018, 10:13
0
2 100