У Чернівцях міськрада має намір перейменувати вулицю Паризької Комуни

Новини Чернівців / новини
1 218
0
У Чернівцях міськрада має намір перейменувати вулицю Паризької Комуни

Чернівецька міська рада має намір перейменувати вулицю Паризької Комуни на вулицю Андрія Кушніренка.

Відповідний проект рішення сьогодні зареєстрував секретар міськради Василь Продан, пише molbuk.ua

Довідка. Андрій Миколайович Кушніренко (17 жовтня 1933, с. Великі Загайці Шумського району Тернопільської області — 11 січня 2013, м. Чернівці) — відомий хоровий диригент, композитор, фольклорист, педагог, громадсько-культурний діяч, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка та Літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, Почесний громадянин Чернівців.

В 2000 році на Алеї зірок встановлено пам’ятний знак Андрію Миколайовичу Кушніренку, а у вересні 2003 рокуйому було присвоєно звання Почесного громадянина міста Чернівців.

Своєю творчою діяльністю збагатив скарбницю української хорової культури самобутніми обробками народних пісень та різножанровими музичними творами, виробив виконавський почерк, що забезпечив високий професійний рівень Державного заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю України, який незмінно очолював упродовж 50 років.

Твори з різних концертних програм ансамблю записано на десяти грамплатівках фірми "Мелодія", їх і сьогодні можна почути у шести кіно-телефільмах. Зроблено також і численні записи музичних творів на телебаченні та радіо, а виступи його улюбленого колективу, як і раніше, проходять з великим успіхом як в Україні, так і за кордоном.

У практичній роботі з хором А. Кушніренко культивував академічну манеру співу, яка формувалася на основі народних виконавських хорових традицій і творчості українських композиторів-класиків М. Лисенка, М. Леонтовича, К. Стеценка, О. Кошиця та ін. У композиторській творчості наслідував і пропагував кращі традиції хорового мистецтва М. Вериківського, П. Козицького, С. Людкевича.

До творчого доробку митця належать: одноактна опера "Буковинська весна", кантата "Молюсь за тебе, Україно!"; вокально-хореографічні композиції "Щедрий вечір, добрий вечір", "Весна-красна", "Весільний обряд", "Обжинки", "Зелен край наш, Буковино"; записи понад тисячі українських народних пісень та інструментальних мелодій; численні обробки для хору і оркестру, музика до танців. А. Кушніренко був упорядником, редактором та співавтором ряду музичних збірок: "Українські візерунки", "Співає Буковина", "Буковинський розмай", "Українські народні пісні в обробці Андрія Кушніренка", "Хорові твори Сидора Воробкевича", "Веселкові передзвони", "Співає "Резонанс"" та автором наукових розвідок.

Професор А. Кушніренко підготував цілу плеяду висококваліфікованих фахівців з хорового мистецтва на очолюваній ним кафедрі музики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм