Сьогодні, 17 серпня легендарному українському рок-музиканту, ведучому, письменнику та шоуменові Андрію Кузьменку (Кузьмі Скрябіну) мало виповнитись 50 років.
Він народився 17 серпня 1968 у Львівській області, в містечку Новий Розділ в родині вчительки музики та інженера. Саме завдяки мамі майбутня зірка стала займатися музикою, а згодом закінчив музичну школу по класу фортепіано.
У 1983 році Кузьма почув по третій програмі польського радіо передачу "Вся ця доля", де прозвучала шотландська група The Exploited, яка захопила його і назавжди змусила полюбити панк-музику. Тоді у нього відкрилося друге дихання і він вирішив поширювати панк серед молоді. Так з'явилася група "Ланцюгова реакція". Для репетицій групи використовувався актовий зал школи, де навчався Кузьма.
Навчався у Львівському медінституті і мав всі шанси стати стоматологом, чого дуже хотіли батьки артиста. Проте самому Андрію ця професія абсолютно не подобалася і він активно продовжував займатися музикою.
Вже через рік Кузьма познайомився з Володимиром Шкондою, з яким мав подібні смаки. Спочатку вони тільки слухали музику, а пізніше стали її грати. Володя був гітаристом, Кузьма грав на піаніно. Цю групу Кузьма вважає першим етапом появи "Скрябіна".
У 1987 році він написав пісні Lucky Now, Brother, Да то уже есть.
Точкою відліку для гурту "Скрябін" стало прийняте 29 червня 1989 спільне рішення учасників групи записати композицію Feel the Pain та її україномовний варіант - Чуєш Біль.
Історія життя Кузьми в подальшому була тісно пов'язана з групою "Скрябін". У 2000 році Кузьма став ведучим власного хіт-параду "Гаряча сімка", який проіснував до 2002 року. У 2006 році Кузьменко проявив себе як талановитий письменник після видання його власної книги-автобіографії "Я, Побєда і Берлін". Вона мала шалену популярність, кілька разів перевидавалася.
У 2008 році створив групу "Пающіє труси".
У 2009 році став першим учителем групи DZIDZIO.
У Кузьми залишилася дружина Світлана, художниця за фахом. З нею артист одружився у 1994 році. У 1997 році у них народилася донька Марія-Барбара.
Пропонуємо п’ять цікавих фактів із життя Кузьми Скрябіна:
1. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза. Вважав, що це "романтично". Потім хотів стати лікарем-неврологом.
2. Першим поштовхом до захоплення музикою була пісня The Beatles Lady Madonna, яку Кузьма в 10 років почув, а потім зіграв на електрогітарі з фанери, яку сам же зібрав і розмалював.
3. У 1993 році, закінчивши факультет стоматології в медінституті, Андрій поїхав у подорож на автомобілі ГАЗ-М20 "Побєда".
4. Служив у прикордонних військах, мав звання лейтенанта медичної служби. Для захисту сім’ї тримав вдома автомат.
5. Написав книги: "Я, "Побєда" і Берлін", "Я, Паштєт і Армія", "Місто, в якому не ходять гроші", "Я, Шонік і Шпіцберген".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.