У Чернівецькій області через рішення Центральної виборчої комісії опинилось під загрозою проведення виборів у чотирьох новостворених об’єднаних територіальних громадах.
Про це сьогодні на прес-конференції повідомила директор Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Татарчук, передає кореспондент molbuk.ua
За словами представників Центру, 9 серпня ЦВК прийняла рішення, яке ставить під загрозу проведення виборів у Неполоковецькій, Ставчанській, Чагорській та Хотинській ОТГ.
"9 серпня було прийнято постанову ЦВК щодо призупинення розгляду питання призначення перших і додаткових виборів із одночасним направленням листа з проханням дати роз’яснення до Комітету Верховної Ради з правової політики та правосуддя. Ця ситуація пов’язана з тим, що у квітні було визнано неконституційним закон про всеукраїнський референдум", - сказала Т. Татарчук.
За словами юрист-консульта Центру розвитку місцевого самоврядування Вікторії Чебан, з юридичних міркувань Центрвиборчком не має підстав для призупинення процесу призначення виборів у ОТГ.
"ЦВК звернувся до Верховної Ради із листом через те, що у квітні був визнаний неконституційним закон України "Про всеукраїнський референдум", який визначав підстави, порядок і призначення всеукраїнського референдуму. Чому саме цей закон? Тому що з того моменту, відколи закон вважається неконституційним, він втрачає свою чинність. Коли був прийнятий цей закон, його прикінцевими положеннями було припинено дію попереднього закону про всеукраїнський та місцевий референдум 1991 року. Тобто, фактично новий закон, який був прийнятий у 2000-х роках, припинив дію попереднього закону. А той закон якраз визначав порядок, підстави, призначення, в тому числі й місцевих виборів", - повідомила В. Чебан.
Вона заявила, що дії ЦВК швидше означають небажання призначити перші вибори в ОТГ, оскільки юридичних підстав їх не призначати немає.
За словами радника Центру з питань місцевих фінансів Дмитра Прокопця, у випадку непризначення в цьому році виборів у вказаних об’єднаних територіальних громадах, вони втратять значні суми грошей.
"Візьмемо для прикладу Чагорську ОТГ. Якщо вона втратить ще один рік, це буде втрата приблизно 10 млн грн. Ці кошти громада мала б отримати в якості субвенцій на розвиток інфраструктури та з податків із доходів фізичних осіб. І це ще не враховуючи, що громаді мають передати додаткові землі, а також існує можливість залучення додаткових інвестицій", - повідомив Прокопець.
Нагадаємо, рішення ЦВК від 9 серпня блокує подальший процес децентралізації в Україні. Зокрема, у різних областях України фактично зупинили процес створення десятки ОТГ. Усі ці громади заблоковані на етапі надання облдержадміністраціями висновку щодо відповідності проектів рішень про об'єднання Конституції та законам України, або на етапі направлення остаточних рішень громад про об'єднання до ЦВК щодо призначення перших виборів в ОТГ.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-08-2018, 15:43
0
2 035