RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «До школи – гроші космічні!»: скільки цьогоріч коштують збори першокласника

«До школи – гроші космічні!»: скільки цьогоріч коштують збори першокласника

Близько трьох тисяч гривень потрібно витратити батькам на першачків цього року, зважаючи на ціни на усе необхідне - від щоденника та пеналу до костюму і спортивної форми.

Мінімальний набір приладдя для школяра обійдеться у понад дві сотні гривень.

У цю суму кореспондент molbuk.ua порахувала десять простих зошитів на 12 аркушів, дешевий щоденник, олівець і кулькову ручку, лінійку, недорогий пенал, набір із 12-ти олівців, маленькі фарби, альбом для малювання, пластилін та набір обкладинок для книжок. Зауважимо, для підрахунків ми обрали найнижчі пропозиції у магазинах канцтоварів. Бажаєте приладдя кращої якості – відповідно, сума зросте.

У кілька разів дорожче за цей набір обійдеться хороший портфель із ортопедичною спинкою. Найнижча їхня вартість на ринках і в магазинах – від 250 гривень за найпростіші, без ортопедичних або твердих вставок. За невеличкі ортопедичні ранці просять і по 400, і по тисячі гривень. Більші рюкзаки дотягають і до 1800 гривень – за дизайн, марку і високу зносостійкість, як пояснюють продавці.

Із цінами на портфелі конкурують костюми для першачків та взуття.

"Гроші просять космічні! 700-800 гривень за штани з піджаком, з яких дитина виросте вже до кінця року, – бідкається мама майбутнього школяра Оксана Кузьма. – Пощастило знайти костюм зі знижкою, взяли за 450 гривень. Докупили ще сорочку за 150 гривень. Ще шукаємо туфлі. Все дуже дорого, а син так швидко росте, скільки він їх поносить?"

Жінка додає, що також придбали спортивний костюм і кросівки – по 400 гривень. Портфель і шкільне приладдя ще не купували.

Інша мама першокласниці, чернівчанка Яна каже, що донька вже повністю готова до школи.

"Уже все є: портфель, зошити, щоденник, фарби. Тут ще важливо не стільки не переплатити за це все, а вибрати за розумну ціну таке, щоби подобалось дочці. Наприклад, за щоденник заплатили 55 гривень, вона вибрала і захотіла тільки такий", – розповіла пані Яна.

За словами жінки, найдовше шукали хороше взуття та одяг до школи.

"У нашій школі однакової форми для всіх немає, тому брали окремо. Туфельки купили за 400 гривень, спідницю і блузку по 250. Здався би ще якийсь інший комплект на зміну, штани треба", - каже.

Питаю про портфель, за якими критеріями обирали.

"За портфель дали 640 гривень, купували на "Калинці". Звичайно, брали ортопедичний, щоб дитина потім не мала проблем зі спиною. Вибирали не з найдешевших, зважали на якість. Бо бачили деякі по триста, але з них нитки стирчать, замок якийсь поганий. Думаю, краще взяти дорожчий, щоб вистачило на довше, ніж через рік міняти", – вважає чернівчанка.

Загалом, щоб одягнути першокласника, доведеться викласти більше двох тисяч гривень за готовий костюм, верх та низ окремо, спортивний костюм, туфлі та кросівки. Найдорожче, традиційно, обійдуться костюми (піджак і штани або сарафан) та взуття.

Діапазон цін дуже широкий і залежить від якості, матеріалу, виробника, а також місця продажу. Наприклад, хлоп’ячий костюм вітчизняного пошиву пропонують за 500-600 гривень, а імпортований із Польщі може потягнути на 900 гривень.

Спортивні костюми на ринку – від 400 гривень до тисячі. Продавці рекомендують не економити на якості, адже їх потрібно буде часто прати, тому краще брати міцніший і з кращої тканини.

Істотно різниться ціна на спортивне взуття: легкі кеди можна придбати за 200-300 гривень, кросівки середньої якості – від чотирьох сотень, за фірмові можуть попросити тисячу і більше.

Щодо взуття, спортивного і повсякденного, медики радять звертати увагу на моделі з ортопедичною підошвою, щоб у дитини не деформувалась стопа.
Крім того, важливо правильно підібрати розмір взуття: воно не має стискати стопу. Краще залишити деякий простір, оскільки діти швидко ростуть, і взуття, яке у серпні було саме в пору, через кілька місяців вже може тиснути.
Редактор: Марина Кавкало
11-08-2018, 12:21
Коментарів 0 Переглядів 2 664

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.