Першого липня обіцяли відкрити пункти пропуску "Красноїльськ" та "Дяківці". Але жодних робіт тут не здійснюють і вони надалі залишаються довгобудами, пише molbuk.ua.
"Два міжнародних пункти пропуску добудують уже цього року. Така вимога уряду. Нам обіцяють, що до першого липня будуть відкриті міжнародні автомобільні пункти пропуску "Красноїльськ" і "Дяківці", – таку заяву робив голова ОДА Олександр ФИЩУК у квітні.
Уже перше серпня, а пункти як були недобудованими, так і залишилися.
У чому проблема з пунктами пропуску "Красноїльськ" і "Дяківці", поцікавилися у прес-службі ОДА. Там розповіли, що за роботи відповідає Державна фіскальна служба. А щодо обіцянки голови ОДА Олександра Фищука відкрити пропускні пункти першого серпня, то це не голова ОДА обіцяв, а це йому обіцяли в Києві.
"Голова ОДА постійно лобіює це питання у Києві, тому область у цьому питанні просунулася найбільше з-поміж інших прикордонних регіонів", – зазначила начальник прес-служби Оксана БІЛЕК.
Також про будівництво пунктів пропуску поцікавилися у Головному управлінні Державної фіскальної служби в області. Там порадили звернутися до митниці. У Чернівецькій митниці повідомили, що цією справою не займаються, і порадили звернутися… в ОДА.
Голови Красноїльської ОТГ Степана ДРАГУНА розповів кореспонденту molbuk.ua, що жодних будівельних робіт цього року тут не здійснювали.
"Мені відомо, що на пункті пропуску "Красноїльськ" чекають фінансування. Жодних робіт там не здійснювали. Там є лише охоронець – от і весь персонал. Роботи виконані на 75 відсотків. Там потрібно зробити благоустрій території. За два місяці все би встигли зробити, але ще немає дороги до КПП. Коли об’єкт здадуть, тоді можна оголошувати тендер на асфальтування 7,5 кілометра доріг до пункту пропуску", – сказав Степан Драгун.
Міжнародні автомобільні пропуски "Красноїльськ" та "Дяківці" перетворилися на довгобуди. Грантову угоду для реалізації проекту транскордонного співробітництва "Облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску "Красноїльськ", "Дяківці" підписали ще у грудні 2013 року. Загальний бюджет проекту становив 3,5 мільйона євро. У 2017 року через недоцільно використані кошти, перевищення вартості робіт і відсутність звіту Євросоюз відмовився продовжувати фінансування проекту.
Після того і місцеві чиновники, і столичні запевняли, що Україна пункти пропуску добудує за свої кошти, а до єврокомісії скеровано листи з гарантіями нашого уряду.
Після того більше жодної інформації про пункти пропуску в офіційних джерелах немає.
4-08-2018, 17:32
0
2 139