Аварійні пориви на водогоні у Чернівецькій області стаються через те, що ділянка труби була визнана аварійною ще 10 років тому.
Про це у понеділок на прес-конференції у міськраді повідомив начальник водоканалу Анатолій Чабан.
Він повідомив, що термін експлуатації цієї труби завершився, вона не підлягає відновленню. На заміну семи кілометрів аварійної ділянки водогону потрібно 1,5 млн євро, які передбачені проектом модернізації системи водопостачання Чернівців, що виконується за кошти німецького банку під гарантії урядів України та Німеччини.
Виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення цих робіт, усі необхідні геологічні та геодезичні дослідження завершені, проект передається на державну експертизу. До кінця цього року планується провести тендерні процедури і у 2019 році розпочати заміну аварійного водогону.
Анатолій Чабан зазначив, що технологія капітальних будівельно-ремонтних робіт на цьому об’єкті на час їх проведення не передбачає обмеження водопостачання міста. Аварійну ділянку водогону відключать від мережі водопостачання лише після спорудження нової гілки.
Водночас він сказав, що залишається високою ймовірність аварій на зношених трубах, які вже експлуатуються понад 30 років. Зокрема, наразі під постійним спостереженням перебувають ще 6 найбільш проблемних місць водогону, де можуть статися серйозні пориви.
"Під час оцінки складності аварійної ситуації і шляхів її ліквідації у першу чергу береться до уваги необхідність забезпечення водою чернівчан, щоб місто зазнало найменше збитків від обмеження водопостачання,хоч це не завжди на користь економіці підприємства, але життєві інтереси громади міста є вищими",- запевнив керівник водоканалу.
Раніше повідомлялося, що працівники комунального підприємства "Чернівціводоканал" у понеділок о 14.00
ліквідували наслідки аварії на водогоні, яка
сталася у неділю, 1 липня у селі Біла Кіцманського району.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-07-2018, 08:30
0
1 922