Чернівецька та Тернопільська області залишаються в аутсайдерах за кількістю платіжних карток і встановлених пристроїв для оплати "безготівкою".
Про це йдеться у публікації
Укрінформу "Чи є життя без паперових грошей?", пише molbuk.ua
Зазначається, що за кількістю платіжних карток та встановлених пристроїв для їх обслуговування домінують столиця, Дніпропетровська та Харківська області. А найменш забезпеченими платіжною інфраструктурою та картками залишаються Чернівецька та Тернопільська області. За кількістю емітованих карт лідирують Приватбанк, Ощадбанк та РайфайзенБанк. Усі троє обслуговують найбільшу кількість зарплатних проектів, пенсійних та інших соціальних рахунків в Україні.
Водночас повідомляється, що згідно з офіційною статистикою, найбільший обсяг витрачених за допомогою "безготівки" коштів припадає на розрахунки в інтернеті – 39%, а найбільша кількість самих операцій – на розрахунки в магазинах – 51%. Популярні також перекази коштів із картки на картку. Три чверті усіх операцій припадає на безготівкову оплату товарів та послуг і лише чверть власників карт використовує картку для зняття готівки в банкоматі.
На сьогодні на руках в українців знаходиться майже 60 млн штук платіжних карт, щоправда, активними є лише 35 млн. карток. “Протягом останніх років не спостерігається тенденції щодо збільшення кількості держателів платіжних карток, проте у 2017 році наявним є збільшення самої кількості платіжних карток і зміна їх структури за видами. Також спостерігається впевнений розвиток платіжної інфраструктури - кількість підприємств торгівлі та сфери послуг, що надають своїм клієнтам можливість здійснювати безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карток, у I кварталі 2018 р. зросла на 20% порівняно з початком 2017-го”, - йдеться у повідомленні НБУ.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-06-2018, 09:35
0
1 470