RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Одне кохання – на все життя»: подружжя з Чернівців відсвяткувало золоте весілля

Людмила і Михайло Блескуни з Чернівців відсвяткували золоте весілля і виростили трьох синів, двох онуків, мріє дочекатися правнуків.

Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua.

Завітала до ювілярів у гості. У їхній затишній квартирі, що в Чернівцях на вулиці Полєтаєва, на столі стоїть великий букет троянд. "Це внучка Аня подарувала мені на день народження. Другого червня виповнилося 72 роки. Михайло на шість років старший від мене, – пані Людмила дивиться на чоловіка. – Навіть не віриться, що ми прожили разом півстоліття. Літа пролетіли, ніби одна мить. Ми хотіли відсвяткувати цю дату тихо, у родинному колі. Але подруги заявили: "Ні, треба йти до Палацу урочистих подій". Ми ніби повернулися в молодість. Знову стали на вишитий рушник, обмінялися обручками, цілувалися під вигуки "Гірко!" Потім пішли в ресторан. Це було справжнє весілля"

"Нас звела доля"

Людмила Павлівна приносить альбом із світлинами. "Ось наше весільне фото, – показує . – Я у короткій сукні блакитного кольору, бо довгих тоді не носили. Фату пошила сама. Костюм Михайлові шили на замовлення. Це наші сини: Володя, Юра і Павло. Тут ми всі на відпочинку – щороку їздили всією сім’єю на море. Ось наша внучка-красуня Аня. Це внук Володя, який фактично виріс у нас, уже одружений. Обоє внуків навчалися в медичному університеті. Аня вже закінчила, працює стоматологом. У Володі завтра державні екзамени, потім ще два роки інтернатури".

– Ми з Людою познайомилися у вечірній школі, де разом навчалися. Їй було тоді 18 років, – говорить пан Михайло. –Вона була така вродлива, що я закохався з першого погляду. Кілька разів провів її додому. Потім поїхав до Одеси, а вона залишилася в Чернівцях. Коли повернувся, то випадково на Центральній площі під ратушею зустрів Люду. Напевно, нас звела доля. Я зрозумів, що вона має бути зі мною. Люда прийшла до мене додому за підручником, щоби готуватися до екзаменів. Тато подивився на неї і аж головою похитав – так сподобалася.

– І моїм батькам Михайло сподобався, – усміхається пані Людмила. – Мама сказала : "Гарний хлопець, більше нікого не шукай". А я і не збиралася нікого шукати, бо покохала Михайла. Місяць ми зустрічалися, а потім він сказав мені: "Бери паспорт і йдемо в загс подавати заяву". 12 травня 1968 року ми одружилися, через тиждень справили весілля. Було до 200 гостей. Два роки ми жили з моїми батьками, а потім отримали цю квартиру.

Людмила Павлівна закінчила житлово-комунальний технікум, багато років пропрацювала на "Електронмаші". Була свердлувальницею, майстром, інженером. У Михайла Андрійовича – училище залізничного транспорту, Вища партійна школа, Київський торговельно-економічний інститут. Працював у Садгірському райкомі партії, на "Емальпосуді"

"Всією сім’єю займалися спортом"

Коли народився первісток Володя, Михайло не тямився від щастя. "У нашій родині завжди народжувалися хлопці. У мого батька було дев’ять братів і троє синів. І в мене мало бути не менше, – усміхається чоловік. – Ми з дітьми займалися спортом, їздили на різні змагання. Бігали, плавали, стріляли, грали у футбол, баскетбол, волейбол. У нас вдома було чотири велосипеди і чотири пари лиж. Я хотів, щоби діти росли здоровими і сильними, не тинялися по вулиці. Юра у 12 років став чемпіоном України з плавання стилем батерфляй. Потім зайнявся боксом, виграв приз Союзу серед юніорів. Його навіть хотіли взяти в Київський спортивний інтернат, але ми не пустили. Люда із сином і внуком досі "моржують", ходять купатися на Водохреща".

– Я жодного разу не пошкодувала, що вийшла заміж за Михайла. Його мені сам Бог послав, – у пані Людмили тремтить голос. – У подружньому житті головне – розуміти та уступати одне одному. Бо всяке буває – посперечалися, розійшлися по різних кімнатах. А потім думаєш: "Через якусь дрібничку таке робити" – і вже йдеш миритися. Ми не могли довго не розмовляти. І все робили разом. Не ділили домашню роботу на жіночу та чоловічу. Я,бувало, працювала по чотири зміни поспіль, то Михайло і їсти зварить, і за дітьми догляне. Потім сини підросли – стало трохи легше. Старший Володя закінчив у Донецьку медичне училище. Там познайомився зі своєю майбутньою дружиною, з якою навчалися в одній групі (показує фото на мобілці, – авт.). Вони разом уже 27 років. Обоє – зубні техніки. Живуть за два будинки від нас.

– Старі люди кажуть, що перша жінка – від Бога. І в мене вийшло одне кохання на все життя, – пан Михайло ніжно обіймає дружину. – Багато роботи, діти, внуки, спільні інтереси, дача. Ми завжди були разом. І зараз ніколи не розлучаємося. Навіть почали однаково думати і говорити. Не уявляю, як би я міг жити без Люди.

– І я не уявляю свого життя без Михайла. Це як птах без одного крила, –висловилася поетично пані Людмила. – Постійно відчуваю його підтримку. У нас багато друзів, яких зберегли ще з молодих літ. Якщо в когось якісь негаразди, то всі приходимо на допомогу. У нас було багато втрат близьких людей. Пережили велике горе – смерть 36-річного сина. І якби не чоловік, і не друзі, не знаю, чи я змогла би це витримати. Перегортаючи сторінки нашого подружнього життя, розумію, що все у нас було добре. Ми були як одне ціле. Найбільше наше бажання – дочекатися правнуків.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: MariaH
8-06-2018, 15:15
Коментарів 0 Переглядів 2 432

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.