У Чернівцях музей історії та культури євреїв Буковини має намір встановити пам’ятний знак євреям, які постраждали внаслідок депортації до Трансністрії у 1942 році.
Відповідний проект рішення виконавчий комітет міськради планує розглянути під час засідання 26 червня, пише molbuk.ua
У проекті документу йдеться, що такий пам’ятний знак пропонують встановити поблизу кіно-мистецького комплексу імені Івана Миколайчука на перехресті вулиць Головної та Фізкультурної з метою увічнення трагічних подій 1942 року та збереження пам’яті про єврейську історію міста Чернівців.
На пам’ятнику буде розміщено наступний текст українською мовою:
"З цього місця (стадіон єврейського спортивного товариства "Маккабі") впродовж червня 1942 р. до Трансністрії були депортовані тисячі єврейських жителів Чернівців".
У документі також зазначається, що пам’ятний знак виготовлений за благодійні кошти, зібрані спілкою архітекторів м. Любек (ФРН) у рамках загальноєвропейського проекту "Штольперштайне" (каміння спотикання), автором якого є німецький митець Гунтер Демніґ.
Довідка. У серпні 1941 року Румунія отримала під своє управління територію між Дністром і Південним Бугом на південь від Жмеринки, названу Трансністрією. Диктатор Йон Антонеску відразу знайшов застосування нової провінції - перетворив її в місце депортації євреїв Бессарабії і Північної Буковини, які Румунія повернула собі в липні.
Взимку 1941-42 року почалася депортація євреїв Північної Буковини. Румунські солдати вигнали зі своїх будинків 150 000 євреїв і під конвоєм погнали їх за Дністер. Саме переселення євреїв двох провінцій до Трансністрії вже було частиною геноциду, так як десятки тисяч євреїв померли по дорозі від голоду, холоду або ж були розстріляні.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
4-06-2018, 22:55
0
1 641