У Чернівецькій області жертвами торгівлі людьми від 2013 року стали двадцять осіб.
Про це повідомляє прес-служба Чернівецької ОДА, пише molbuk.ua.
Сьогодні, 1 травня, перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк зустрівся з Спеціальним представником і координатором ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми Мадіною Джарбусиновою, радником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з гендерних питань Іветт Лангенхайзен та іншими представниками Місії ОБСЄ.
На зустрічі було обговорено шляхи інтенсифікації співпраці між українською владою та ОБСЄ у сфері боротьби з незаконною торгівлею людьми.
У ході зустрічі Михайло Павлюк повідомив, що з 2013 року для 20-х жителів Буковини встановлено статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми. "Усвідомлюємо, насправді жертв торгівлі людьми, і за статистичними даними стоять скалічені людські життя. На сьогодні в області забезпечується діяльність Координаційної ради з питань сім'ї, гендерної рівності, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Маю честь бути її головою. Але крім честі, це і велика відповідальність, тому ми регулярно проводимо її засідання спільно з представниками правоохоронних органів, громадського сектору задля всебічного інформування населення про це негативне соціальне явище".
Посадовець повідомив, що вперше в Україні, Чернівецька облдержадміністрація ініціювала виділення з місцевого бюджету виплати цій категорії населення, яка наразі становить п’ять прожиткових мінімумів поряд з матеріальною допомогою з Державного бюджету України в розмірі трьох прожиткових мінімумів.
Спеціальний представник і координатор ОБСЄ з питань протидії торгівлі людьми зазначила, що це її перший візит до Західної України. Мадіна Джарбусинова наголосила, що вид злочинної діяльності - торгівля людьми – являє собою глобальну небезпеку для мешканців не лише України, а й цілого світу, але країна, яка відкрито про це говорить, імплементує відповідне законодавство, робить важливі кроки для подолання проблеми: "Україна в 2014 році визначила одним з пріоритетних напрямів соціальної політики боротьбу з торгівлею людьми. Заходи, які приймаються на національному рівні, успішно реалізується на регіональному, зокрема в Чернівецькій області, яка, до речі, була одним з пілотних регіонів, що брали участь в розробці законодавства про зупинення торгівлі людьми".
Мадіна Джарбусинова поцікавилась щодо заходів, які вживаються для попередження торгівлі людьми, а також про викриття фальшивих вербувальників, які співпрацюють з торгівцями людьми.
Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віталій Савкін повідомив, що відповідний структурний підрозділ облдержадміністрації тісно співпрацює з Міністерством соціальної політики України. "Враховуючи активність населення Буковини у зовнішній та внутрішній трудовій міграції, міграції молоді за кордон з метою навчання і працевлаштування одним із важливих завдань обласної державної адміністрації є потреба донести кожному інформацію про ризики та небезпеку торгівлі людьми, шахрайські схеми, а також можливість отримати допомогу тим, хто став жертвою обману, експлуатації праці та інших порушень прав людини у цій сфері, - зазначив Віталій Савкін. - Щодо превентивної роботи, останнє засідання Координаційної ради було в минулий понеділок, а представники ОБСЕ були присутні на підсумковому засіданні ради у грудні 2017 року. Ми отримали від вас позитивну оцінку реалізації заходів щодо протидії торгівлі людьми. Окрім просвітницької роботи, намагаємося практично допомогти людям, які стикнулися з цим негативним явищем. Так, спільно з прикордонниками попередили злочин щодо торгівлею дітей. Про це ділимося з регіонами, які мають кордони з країнами ЄС".
"Проводимо масштабні заходи безпосередньо в День боротьби з торгівлею людьми. Також на юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, нещодавно було проведено засідання круглого столу зі студентами, які є молодими освіченими людьми, але водночас знаходяться у групі ризику через бажання навчатися за кордоном. Плануємо провести низку психологічних тренінгів для більш предметного підходу до питання, адже жертва торгівлі людьми не завжди схильна розповідати про те, що з нею сталося.
"Щодо трудової міграції до Росії, то намагаємося донести до населення, що Росія – країна-агресор, і праця там є нелегальною, умови роботи там є несприятливими і можуть нести за собою негативні наслідки. Щодо цього, то в Україні є чітко визначені закони", - наголосив Михайло Павлюк.
У підсумку перший заступник голови облдержадміністрації відзначив, що у своїй роботі органи соціального захисту населення області залучають кращі загальноєвропейські практики для спілкування з людьми, донесення до них інформації, що може привести до небезпечної ситуації, пов'язаної з торгівлею людьми. . "Ми відкриті, готові до конструктивного діалогу і стоїмо на сторожі прав й свобод людини і громадянина та законів України", - констатував посадовець.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-06-2018, 23:18
0
1 577