Фахівці з лабораторії експертизи якості та безпечності харчової продукції Чернівецького національного університету досліди чотири зразки пломбіру.
Про це повідомляє кореспондент molbuk.ua.
Для дослідження кореспондент molbuk.ua взяла чотири зразки морозива – пломбіри у вафельному стаканчику різних виробників. За стандартами ДСТУ (4733, 2007 рік), до його складу мають входити виключно молоко та продукти його переробки.
1 зразок 8 грн.
2 зразок 12 грн.
3 зразок 12, 35 грн.
4 зразок 14 грн.
"В основі кожного морозива мають бути коров’яче молоко та молочні жири. Те, що зараз лежить на прилавках магазинів чи супермаркетів, не зовсім цьому відповідає, – говорить Марія ВОРОБЕЦЬ, кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімічного аналізу експертизи та безпеки харчової продукції. – У складі морозива частіше знаходимо замінники і наповнювачі, такі, як крохмаль і борошно. Його категорично не варто давати дітям, адже тоді у них можуть виникнути розлади шлунку".
Фахівець каже, що іноді виробники не вказують на етикетці всіх складників: "Так вони намагаються продати більше продукції, щоб отримати прибуток".
Аналіз за смаковими якостями та запахом
"Морозиво спробували десять студентів і за смаковими вподобаннями вибирали, яке більше до вподоби. Тільки один із них вибрав 4-й зразок, хоча і воно найдорожче. Більшу кількість схвалень отримав 3-й зразок. Прикро усвідомлювати, що дешевший зразок виявився кращим, ніж дорожчий. На жаль, ціна не завжди відповідає якості", – розповідає експерт.
1 зразок Одне вподобання
2 зразок Два вподобання
3 зразок Шість вподобань
4 зразок Одне вподобання
Аналіз на вміст цукру
Зразки Вміст цукру на упаковці Вміст цукру за аналізом
1 зразок 23,2% 30%
2 зразок 22,8% 22,9%
3 зразок 22,9% 33,4%
4 зразок 31,8% 30,8%
*Відсоток цукру в 100 г продукту
"За нашими результатами, у всіх зразках вміст цукру перевищує той, що був вказаний на упаковці. Та і це доволі високі показники. На обгортці 4-го зразка виробники вказали, що воно схвалено мамами і рекомендоване малюкам від трьох років. Батькам треба подумати, перш ніж його купувати дітям. Таке морозиво варто не зовсім виключати з раціону, а обмежити його споживання", – додає Марія Воробець.
"Якщо обирати морозиво, то менш калорійне, а вміст цукру (вуглеводи) перевіряти на обгортці", – каже хімік.
На думку фахівця, не завжди потрібно вестися на красиву рекламу: "На обгортці 1-го та 3-го зразка вказано, що у ньому не міститься рослинних жирів, але до складу входить олія соняшникова".
"Масло, молоко світяться жовтим світлом""Зразки морозива просвічує прилад ультрафіолетовим світлом, і потім він же випромінює світло певного кольору. Масло, молоко світяться жовтим світлом. Тож коли ми провели цей аналіз, виявилося, що не всі чотири зразки роблять це однаково. Зразки 1 і 3 випромінювали жовте світло. Це свідчить про наявність масла і молока, 2 і 4 зразок випромінювало світло не так інтенсивно – можливо там міститься маргарин. Тому можна вкотре переконатися, що якість не залежить від ціни. Адже отримані результати засвідчують, що найдешевше морозиво за 8 гривень за якістю "переплюнуло" дороге за 14 гривень", – каже науковець.
12-05-2018, 11:20
0
3 822