У Чернівецькій області співробітники патрульної поліції проводять заняття з учнями шкіл.
"Ми розуміємо, що з маленькими дітьми потрібно говорити на зрозумілі для них теми. Тому намагаємося доступно пояснити їм все і наводити приклади, чому саме так потрібно вчинити. Ці заняття потрібні для того, щоби діти розуміли: патрульний поліцейський – це друг, який допоможе у разі потреби", – розповідає начальник сектору зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції у Чернівецькій області Ігор Пастух.
"Ми проводимо такі заняття не тільки у школах, а й у дитсадочках. Це цікаво як для діток, так і для нас. Дуже мило, коли діти чотирьох-п’яти років уважно дивляться і слухають. Часом трапляються кумедні історії, як наприклад, одна з дівчаток сказала, що мені 104 роки, але інша за мене заступилася і сказала, що мені 13 років", – каже поліцейський.
"Ми знайомимося з ними та запитуємо, хто нечемно поводиться. Діти, звичайно, зразу починають одне на одного показувати. Але є і такі сміливі, які самі зізнаються у тому, що порушили правила поведінки у школі. От таких сміливих ми і робимо помічниками поліцейських, які протягом занять стежать за дисципліною та допомагають нам у моделюванні певних ситуацій, які можуть статися на дорозі", – каже Ігор Пастух.
Зі старшокласниками обговорюються більш складні теми: крадіжки, перевищення швидкості на дорогах, відповідальність за скоєння злочину.
"Ми намагаємося проводити заняття з невеликою кількістю учнів, тому що легше сприймається інформація. Бо коли їх багато, скажімо 100, це важко", – кажуть поліцейські.
На одному з таких уроків побувала і кореспондент "МБ". Патрульні, зокрема Ігор Пастух та інспектор сектору зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції у Чернівецькій області Олександр Ізбор, проводили заняття у Великокучурівській школі для учнів третіх та четвертих класів.
З третьокласниками поліцейські говорили про правила дорожнього руху, зокрема про те, як потрібно переходити дорогу.
Учні залюбки брали участь у моделюванні ситуацій, які можуть статися на дорозі, зокрема, як потрібно переходити дорогу, аби вберегти себе від травмування. Діти впевнено відповідали.
Щоб діти не перевтомлювались, патрульні робили з ними зарядку та перевіряли їх на уважність, ставлячи у гральній формі запитання. Такою була гра "Світлофор", де діти називали кольори, які є у світлофорі, та що вони означають. Учням така інтерактивна гра дуже сподобалася.
Найактивнішим патрульні дарують посібники з правилами дорожнього руху.
З учнями 4-го класу поліцейські проводили інструктажі, як поводитися з незнайомими людьми.
Далі всіх учнів чекав сюрприз – патрульна машина. В неї діти могли сісти, подивитися на різні кнопки, щось сказати у гучномовець. Також Олександр Ізбор покатав діток та розповідав про патрульну машину. Під час катання учні почергово казали щось у гучномовець: як вони люблять школу і як стануть у майбутньому поліцейськими чи футболістами.
Дітям заняття дуже сподобалися, вони фотографувалися біля патрульної машини та з патрульними поліцейськими.
"Коли виросту, я обов’язково стану поліцейським", – казали хлопчики.
На такі заяви патрульні відповідали дітям, що спочатку потрібно добре вчитися.
Як наголосили патрульні, просвітницькі бесіди вони проводять не лише у школах.
"Ми вже провели чимало таких бесід з населенням міста і області. Так ми намагаємося підвищити довіру до поліцейських", – кажуть вони.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-05-2018, 14:31
0
2 868