Якщо бажаєте працювати у виконавчому апараті Чернівецької облради, то для цього достатньо стати членом партії "Батьківщина".
За два з половиною роки, відколи депутати облради обрали головою Івана Мунтяна, жоден з працівників структурних підрозділів апарату не був призначений за конкурсом. Як керівнику облради вдається обходити закон, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Мунтян працевлаштовує своїх працівників офісу?"
"Чисельність працівників держорганів має бути істотно скорочена. Прийом на роботу повинен відбуватися за відкритими конкурсами, щоб дати дорогу молодим, прогресивним і не корумпованим фахівцям", - йдеться у передвиборній програмі партії "Батьківщина" напередодні парламентських виборів 2014 року.
З першого грудня 2015 року, відколи керівник Чернівецької обласної організації партії "Батьківщина" Іван Мунтян був обраний на посаду голови облради, посадовець підписав більше десяти розпоряджень про призначення посадовців у виконавчому апараті ради.
За дивним збігом обставин, жоден із цих чиновників не призначений за умовами проведення конкурсу на заміщення вакантних посад. Натомість більшість із них призначалася шляхом переведення з посад радників або помічників голови облради та його заступників.
"Я обіцяю, що надалі буду працювати для всіх депутатів, незалежно від того, яку політичну силу представляє депутат. Я буду гідно представляти інтереси кожного депутата", - сказав Мунтян з трибуни облради одразу після обрання.
Проте, як виявилося, керівник обласної "Батьківщини" за 2,5 роки роботи не дотримався ні задекларованої партією обіцянки, ні своїх слів. Кадрова політика голови облради реалізується методом позаконкурсних призначень, і часто нагадує практику протягування на посади "своїх".
Наприкінці 2017 року народний депутат Максим Бурбак оприлюднив дані про кадрові призначення в облраді, заявивши, що апарат облради, при найменшій кількості населення в області, має штатну чисельність, яка є однією з найбільших серед інших облрад України.
Політик заявив, що штатна чисельність апарату облради - 54 одиниці при населенні в області 906 тисяч жителів.
"Кількість посад на 100 тисяч населення – шість", - повідомив нардеп.
Водночас, за його інформацією, у сусідній Вінничині, де проживає 1,5 мільйона людей, штатна чисельність апарату облради - 41 одиниця, а кількість посад службовців апарату управління на 100 тисяч мешканців - 2,6.
Також він повідомив, що в сусідній Івано-Франківщині, де проживає 1,3 мільйона жителів, штатна чисельність апарату облради становить 38 одиниць та 2,8 посад службовців на 100 тисяч мешканців.
Бурбак заявив, що голова Чернівецької облради Іван Мунтян "роздуває" апарат облради.
"...вони (керівництво апарату облради) собі збільшили зарплати до 38 тисяч гривень, до 28 тисяч гривень. Я вважаю, що керівництво апарату і весь апарат облради - це осередок "Батьківщини", - сказав він.
"Мені цікаво, а чим вони тут всі займаються? Іван Миколайович Мунтян працевлаштовує своїх працівників офісу?", - додав нардеп.
Жодних конкурсів не треба!
На інформаційний запит "МБ" підтвердили, що у виконавчому апараті облради з грудня 2015 року не відбулося жодного кадрового призначення за результатами конкурсів на заміщення вакантних посад.
Схема більшості призначень проста: спочатку Мунтян або його заступники беруть собі в помічники "потрібну" людину, а через кілька днів її переводять на потрібну посаду. Без жодних конкурсів!
Таким способом здобули місця в кабінетах облради люди з найближчого оточення голови облради. Так, активістка обласного осередку "Батьківщини" Наталія Кошурба у січні цього року була призначена помічником голови облради. Депутат облради, керівник фракції "Батьківщина" Альона Гливко у березні 2017 року стала радником Мунтяна.
За аналогічним сценарієм отримала посаду і Тетяна Акришора. 2 листопада 2016 року щодо неї почали "люстраційну" перевірку як претендента на посаду помічника заступника голови облради. А вже 24 листопада розпорядженням Мунтяна її призначили головним спеціалістом відділу регіонального розвитку й фінансового моніторингу.
Варто зауважити, що мати чиновниці – Олена Акришора, керівник Вижницької районної організації партії "Батьківщина". Сама ж Тетяна Акришора також є помічницею депутата облради від "Батьківщини" Андрія Маковея.
Серед найближчого партійного оточення Івана Мунтяна посаду в облраді без конкурсів отримала екс-голова Сторожинецької райради, керівник районної "Батьківщини" Катерина Гуцуляк. Призначення відбулося за традиційною схемою – спершу перевірка, призначення на посаду помічника голови ради, а вже згодом – переведення на посаду начальника загального відділу.
За три дні стала чиновницею
Допоміг Мунтян працевлаштуватись в облраді і колишньому мерові Заставни Ярославу Цуркану.
Людина, яка в 2015 році була відповідальною за партійний список кандидатів "Самопомочі" до Чернівецької міськради, і яку пізніше вигнали з партії за те, що "псував репутацію", у серпні 2016-го стала помічником голови облради. Того ж місяця його призначили за переведенням начальником відділу адміністративно-територіальної реформи й децентралізації облради.
Таким же способом Мунтян обрав Цуркану заступника. У квітні 2017 року розпочалась "люстраційна" перевірка щодо Віктора Городецького (чоловіка депутата обласної ради від "БПП "Солідарність", екс-директора телеканалу "Буковина" Любові Годнюк), який претендував на посаду помічника заступника голови облради.
Згодом його миттєво перевели на посаду начальника відділу з питань земельних відносин, а на початку січня 2018 року методом переведення його призначили заступником Ярослава Цуркана.
Враховано в кадровій політиці Мунтяна й інтереси його першого заступника, керівника обласного осередку Радикальної партії Олега Ляшка Інги Маковецької. З її "легкої руки" головним спеціалістом відділу децентралізації облради була призначена Христина Московчук, котра у 2015 році була кандидатом у депутати міськради від партії Ляшка.
Якщо ще 5 вересня 2016 року в облраді розпочалася "люстраційна" перевірка щодо 22-річної Московчук, котра на той момент претендувала на посаду помічника заступника голови облради, то вже через три дні Христину перевели на посаду головного спеціаліста.
Головним юристом облради Мунтян у 2016 році призначив на "декретну" посаду Степана Чернушку. Його родич (а за сумісництвом – співзасновник благодійної організації "Фонд освітнього розвитку суспільних ініціатив"), адвокат Йосип Чернушка у 2015 році обирався від партії "Батьківщина" до міськради. Батько Степана – Іван Гаврилович – у 2015 році балотувався до облради від "Батьківщини". Крім того, він є керівником церкви адвентистів сьомого дня у селі Магала – прихожанином цієї церкви є голова облради.
У січні 2017 року в облраді розпочалась "люстраційна" перевірка претендента на посаду помічника заступника голови облради Діани Безушко, яка ще кілька років тому за допомогою популярного Інтернет-ресурсу намагалась працевлаштуватись адміністратором ресторану.
Уже згодом її було переведено в головні спеціалісти управління з питань забезпечення повноважень щодо управління об’єктами спільної власності. А 16 лютого цього року 23-річну Безушко призначено заступником начальника юридичного відділу облради.
Варто зауважити, що родина Діани – родом з рідного села Івана Мунтяна – Опришени Глибоцького району. Її батько очолює громадську організацію "Федерація професійних голубівників Глибоччини".
У листопаді 2017 року в облраді розпочалась "люстраційна" перевірка щодо екс-працівниці фірми "Балакком" Діани Воробець, котра претендувала на посаду помічника заступника голови облради. А вже 30 січня 2018 року Мунтян призначив її головним спеціалістом відділу інформаційного забезпечення. У розпорядженні йдеться, що вона "успішно пройшла стажування в апараті обласної ради".
Тим часом голова облради регулярно називає себе опозиційним політиком. Мовляв, відповідальність за стан справ у державі та в Чернівецькій області несуть інші сили: БПП і Народний фронт. Зауважимо, це сказав посадовець, який торік із бюджету (тобто з коштів платників податків) отримав 383 тисячі гривень зарплати.
"Нема потреби проводити конкурси"
Сам же голова облради не вважає вищенаведені факти порушеннями, а також закликав "не політизувати кадрові призначення". Про це Іван Мунтян повідомив у коментарі "МБ".
- Чому за 2,5 роки в облраді не було проведено жодного конкурсу на заміщення вакантних посад?
- Немає на сьогодні таких потреб. Є апарат, працює в нормальному режимі. Там, де є вакантні місця, поки що є інші працівники, які прагнуть піднятися по кар’єрній драбині. Одні йдуть у декрет, інші повертаються…
- Більшість призначених вами посадовців так чи інакше пов’язані із партією "Батьківщина" або є родичами ваших бізнес-партнерів…
- Ця інформація не відповідає дійсності. Буковина – толерантний, багатоконфесійний, багатопартійний край. Я на це не ставлю ніякої різниці… Якщо є людина, яка відповідає своїй професійній діяльності, і якщо є вакантне місце, ми її беремо на роботу.
- Десять із 14-ти ваших призначень – це точно представники "Батьківщини"…
- Слухайте, я ще раз вам кажу. Ми повинні подякувати цим людям, які ще дають згоду прийти і працювати на державних посадах. Бо сьогодні в Україні існує велика кадрова проблема.
- У передвиборчих обіцянках вашої партії йдеться про скорочення працівників органів влади і проведення відкритих конкурсів.
- А ви проти того, щоб "Батьківщина" працювала? Якщо ми говоримо про виконання передвиборчої програми, то скажіть мені – хто буде виконувати цю програму, якщо до влади приходять чужі партії?
- Скільки представників провладних політичних сил є в апараті облради?
- Повірте мені, що я навіть не задумувався над таким запитанням. Ми не підбирали людей за їхньою партійною приналежністю.
- Чи залежить від вас проведення конкурсів на заміщення вакантних посад у апараті Чернівецької облради?
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.