Економіка України рухається у напрямку покращення, бо влада й громадяни почали брати на себе відповідальність за стан справ у державі.
Про це у передачі "Політика", яка у п’ятницю вийшла в ефір на телеканалі ТВА, повідомив економіст, доцент ЧНУ Богдан Сторощук, пише molbuk.ua
Зокрема, він вважає, що українцям вдалося почати розвалювати "режим Радянського союзу" лише у 2014 році.
"Я не хочу, щоб мої слова були сприйняті на підтримку якоїсь політичної сили. Але тим особам, які зараз при владі, я не бачу певної альтернативи. Але це не означає, що я їх цілком підтримую. Але я твердо вірю в те, що ми рухаємося - я не буду казати, що у правильному напрямку. Але вцілому, у напрямку покращення", - вважає він.
"Чому ми кажемо, що все погано? Реально ми почали валити в економічному плані Радянський союз не в 1991 році. Тоді ми його звалили політично, у деякій мірі навіть адміністративно. Але теж не повністю. Реально ми почали розбирати цей "завал" у 2014 році", - додав економіст.
"Коли я проводжу тренінги, часто чую від людей: "Хочу, щоб було краще", "Хочу, щоб помінялося, щоб доходи стали більшими". Я дуже часто даю таке завдання: прошу, щоб листочок розділили на чотири графи. У першій вони пишуть день, у другій - тиждень, у третій - місяць, а в четвертій - рік. І кожен стосовно особисто себе має записати, які позитивні зміни він сам зумовив у собі за цей період. Будь-які зміни, не обов’язково економічного характеру: почав ліжко сам застеляти, навчився галстук зав’язувати, запустив акуратну бороду, зголив бороду, навчився прасувати чи готувати, пофарбував паркан. Є люди, які кажуть: "У мене не було ніяких змін". Кажу, стоп. Якщо ви нічого такого не зробили, то чому ви очікуєте, що хтось інший має змінитися?", - розповів Сторощук.
Серед позитивів у сучасній українській економіці Богдан Сторощук називає створення системи державних закупівель Prozorro" та початок реформи децентралізації.
"Ми бачимо систему "Prozorro", яка блокує величезну кількість виграшів, які йдуть у вигляді відкатів. Ми ж чули ці історії про шкарпетки для армії по 300 гривень, про чорницю для апарату Верховної Ради по 600-700 грн за кілограм, про швабри за 1000 гривень. Зараз це можливо навіть у "Prozorro", але набагато складніше. І частка цього дуже суттєво зменшилася", - сказав він.
"Ми бачимо об’єднані територіальні громади, коли люди на місцях отримали гроші, які стосуються їхніх спільних потреб, організацій простору їхнього безпосереднього перебування, і вони почали це робити якісно інакше. Якщо подивитися, як зараз облаштований Берегомет чи Сторожинець... Люди почали вчитися ефективно використовувати гроші для задоволення безпосередньо своїх колективних потреб", - додав економіст.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-04-2018, 19:34
0
1 868