Чернівчанка створила бренд Suvorova floristy та займається виготовленням букетів, віночків, флористичних композицій на замовлення.
Катерина Суворова за освітою – хімік. Закінчила гімназію із золотою медаллю, хімічний факультет ЧНУ з відзнакою. Одразу після закінчення університету працювала за фахом у лабораторії, а згодом вийшла заміж та народила сина. Відтак, перебувала у декретній відпустці, присвячуючи весь свій час вихованню малюка.
Про ідею– Насправді працювати за фахом було дуже цікаво, але одного ентузіазму мені було недостатньо, – розповідає Катерина. – Мені потрібен рух, особисте і фінансове зростання. З’явилася ідея навчитися ремеслу флористики. Почала шукати курси. Деякі з них були далеко, про інші були неоднозначні відгуки… Я вірю у знаки і долю, тому, коли у стрічці в одній із соцмереж побачила пост "Курси флористики. Львів. Залишилося 1 місце", негайно замовила квиток у місто Лева.
Мені пощастило, бо моя наставниця – Леся Романюк, власниця студії "Цвіт", – дивовижна людина, "букет" знань і вмінь, рідкісна "квітка" сучасної флористики в Україні. Завдяки їй я із самого початку знаю, що квіткова справа – це не тільки краса і мистецтво, це наполеглива праця над собою, постійне навчання, інтелектуальна та фізична робота. Моя освіта за фахом дала мені системність і логічний підхід до справи, а львівські курси – любов до квітів.
Про початок справи і квіти– Чи було все легко і гладко одразу? Так не буває, – пригадує Катерина Суворова. – У труднощах ми отримуємо досвід. Чесний до себе флорист завжди критично бачить свої ранні роботи. Так, я задоволена тим, що роблю, пишаюся, що вмію і знаю те, що комусь потрібно вчити не один рік. Але і мені є куди рости і вчитися. Я дуже відкрита людина, товаришую з колегами. Це і здорова конкуренція, і підтримка одночасно. І, звичайно, мої близькі, друзі – міцний тил, перші вдячні клієнти моєї маленької справи.
Флористикою займаюся третій рік, облаштовую студію, творчий простір для роботи, для навчання, для зустрічей за чашкою кави з колегами. Хочеться, щоб це було щось нестандартне, виходило за рамки торгівлі "квітками". Квіти – це мої діти. Ми з ними носимося, як з немовлятами, загортаємо, хвилюємося, щоб не зів’яли. Кожну пелюсточку обдивляємося.
Коли замовник цілком покладається на мій смак, квіти підбираю "у голові", прикладаю квіточку до квіточки, щоб вони пасували за кольором, щоб були свіжі і якісні. Ще один момент, чого варто вчитися – це теорія. Композиція, колористика, пропорції букету – те, що людям подобається у букеті, крім свіжих і гарних квітів. Це ціла наука краси! Обравши якісну квітку, її потрібно зберегти гарною якомога довше. Мої помічники – чиста вода, яку потрібно регулярно змінювати у вазах, правильно підрізати та чистити від зайвого листя стебла і ще цікаві "фішечки" – професійні "підкормки" для зрізаних квітів, а деяким квітам – навіть кілька крапель горілки.
Про клієнтів і режим роботи– Коли зустрічаюся з нареченими перед вибором букета, задаю їм безліч запитань, щоб букет у результаті був ідеальним доповненням їхнього образу, – розповідає флорист. – Так само і з рештою замовлень. Суть авторської флористики – це коли майстер знає, на яке свято тобі потрібні квіти, підбирає і радить які краще обрати. Це індивідуальний підхід, душевна праця.
Коли мене запитують, що ще я можу зробити, крім букета, відповідаю, що роблю усе. А якщо ще не знаю як, то навчуся обов’язково і зроблю.
Мій робочий день під час сезону – це нон-стоп. Це чітка система, таймінг, планування: від зустрічі з замовником до вдячного відгуку. До цього звикаєш потихеньку: ніч не спати – взяти каву у термос, букет віддавати о четвертій ранку – не забути нагадати людям, щоб поклали його у воду.
Поміж тим я і в садочок встигаю, і вечерю готую, і кущик мамі на дачі посаджу. Робота буде завжди, а діти маленькі – лише раз. І батьків треба шанувати, і чоловіка тішити чимось смачненьким. Ми щасливі у гармонії.
Про улюблені квіти– Я особисто люблю аромат фрезій і матіоли. Люблю ці квіти за їхній колір та аромат, бо якість і крутий зовнішній вигляд – це швидше для мене правило. Усі ж люблять квіти за те, що вони гарні.
Порада від Катерини Суворової – Тим, хто хоче розпочати нову справу, – вірте у себе! Вчіться новому і рухайтеся вперед. Буде важко і будуть розчарування, але результат того вартий. І не забувайте про свою сім’ю, бо з роботи хочеться приходити у затишний дім, де чекають люблячі близькі, які в усьому підтримують.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-04-2018, 19:35
0
5 515