Цей день в історії: перша в світі операція з пересадки нирки

Новини Чернівців / новини
1 357
0
Цей день в історії: перша в світі операція з пересадки нирки

1879 - Софію проголошено столицею Болгарії.

Цей день в історії: перша в світі операція з пересадки нирки

1885 - німецький винахідник Готліб Даймлер отримав патент на перший двигун з водяним охолодженням, потужністю 0,5 кінської сили. Цей винахід став етапним у конструюванні автомобілів - нікому до того часу не вдавалось вирішити питання відводу тепла від двигуна, що надзвичайно розігрівався під час роботи. У двигуні Даймлера вода циркулювала навколо моторного блоку, і цей метод й досі використовується в автомобільній промисловості. Восени наступного року Даймлер збудував своє перше авто з двигуном власної конструкції.

1896 - у Мілані засновано "Ла газзетта делло спорт" — найавторитетніше спортивне видання Європи. Перші видання були надруковані на зеленому папері, в чотири сторінки і ціною 5 сотих ліри. Через три роки газета стала офіційно рожевою. Цей колір став відмітним символом газети. В даний час газета друкується в 8 друкарнях в Італії і в 3 за кордоном. Не дивлячись на те, що газета охоплює безліч спортивних подій, футбол є головною темою і займає приблизно від 24 до 28 сторінок з 40. Виходячи з того, що видавництво базується в Мілані, газета приділяє особливу увагу "Інтеру" і "Мілану".

1910 - вперше здійснено сходження на найвищу вершину Північної Америки Мак-Кінлі (6193 м) на Алясці.

Цей день в історії: перша в світі операція з пересадки нирки

1932 - радянський хірург Юрій Вороний у Харкові провів першу у світі операцію з пересадки нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка).

1933 - літак уперше перелетів через Еверест.

Цей день в історії: перша в світі операція з пересадки нирки

1948 - президент Гаррі Трумен затвердив "план Маршалла" (програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни). Однією з цілей програми була протидія поширенню впливу СРСР і соціалістичних ідей на країни Західної Європи. Економічна допомога надавалась лише за умови виконання певних вимог у політичній сфері, або в сучасних термінах - лише демократичним країнам. Деякі дослідники розглядають цю програму як фактичне оголошення Холодної війни СРСР.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують