RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » 13 березня за православним календарем: преподобного Івана Касіяна

13 березня за православним календарем: преподобного Івана Касіяна

13 березня, вівторок

Преподобних Касіяна Римлянина, Василія сповідника, жон Марини і Кіри


Преподобний Іван Касіян Римлянин (435)

Преподобний Іван Касіян Римлянин по місцю народження і мові, на якій писав, належав Заходу, але духовною батьківщиною святого завжди був православний Схід. У Вифлеємській обителі, розташованій недалеко від того місця, де народився Спаситель, Іван прийняв іноцтво. Після дворічного перебування в обителі в 390 році преподобний з духовним братом Германом протягом семи років подорожував по Фіваїді і Скитській пустелі, черпаючи з духовного досвіду численних подвижників.

Повернувшись в 397 році на короткий час до Вифлеєму, духовні брати три роки трудилися в повній самоті, а потім вирушили до Константинополя, де слухали святого Іаана Золотоустого. У Константинополі преподобний Касіян прийняв сан диякона. У 405 році константинопольський клір направив преподобного до Риму до папи Інокентія I на чолі посольства - шукати захисту безвинно страждаючому святителеві.

У сан пресвітера преподобний Касіян був висвячений у себе на батьківщині. У Марселі він вперше в Галії влаштував два спільнотних монастирі, чоловічий і жіночий, по статуту східних обителей. На прохання єпископа Аптського Кастора преподобний Касіян в 417 - 419 роках написав 12 книг "Про влашування киновій" палестинських і єгипетських і 10 бесід з пустинними отцями, щоб дати співвітчизникам зразки спільножитних монастирів і познайомити їх з духом подвижництва православного Сходу. У першій книзі "Про влашування киновій" мова йде про зовнішній вигляд ченця; у другій - про чин нічних псалмів і молитов; у третій - про чин денних молитов і псалмів; у четвертій - про чин відцурання від світу; у восьми інших - про вісім головних гріхів. У бесідах отцівських наставник в подвижництві святий Касіян говорить про мету життя, про духовне міркування, про ступені зречення від світу, про бажання плоті і духу, про вісім гріхів, про лиха праведників, про молитву. У подальші роки преподобним Касіяном написане ще чотирнадцять бесід: про довершену любов, про чистоту, про Божу допомогу, про розуміння Писання, про дарування Божі, про дружбу, про вживання мови, про чотири роди ченців, про життя самітницьке і спільножитне, про покаяння, про піст, про нічні спокуси, про змертвління духовне, дано тлумачення слів "чого не хочу, це чиню".

У 431 році святий Іван Касіян написав свій останній твір проти Несторія, в якому зібрав проти єресі думки багатьох східних і західних вчителів. У своїх творах преподобний Касіян грунтувався на духовному досвіді подвижників, зауважуючи шанувальникам Блаженного Августина (пам'ять 28 червня), що "благодать далеко найменше можна захищати пишними словами і говірким змаганням, діалектичними силогізмами і красномовством Цицерона". За словами преподобного Івана Ліствичника (пам'ять 30 березня), "великий Касіян міркує чудово і піднесено". Святий Іван Касіян Римлянин мирно спочив в 435 році.

Преподобний Василій сповідник (750)

Преподобний Василій сповідник був ченцем і постраждав в часі царювання іконоборця Лева Ісавра (717 - 741). Коли розпочалося гоніння на шанувальників святих ікон, святого Василія разом зі своїм сподвижником преподобним Прокопієм (пам'ять 27 лютого) був осуджено на численні катування і ув'язнено, де обидва мученики карались довгий час, до самої смерті нечестивого імператора. Коли святих сповідників Василія і Прокопія звільнили разом з іншими шанувальниками святих ікон, вони продовжили свій чернечий подвиг, наставляючи багатьох у православній вірі і добродійному житті. У 750 році преподобний Василій мирно помер.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-03-2018, 09:27
Коментарів 0 Переглядів 1 297

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.