Червона паста – з буряком, зелена – зі смаком шпинату, жовта – з шафраном. Також є інтегральна фітнес-паста з висівками зі смаком білих грибів, до якої ідеально підходить соус із кунжутом, часником та оливковою олією. Для дітей – паста зі смаком шоколаду.
Все це чернівецька родина виготовляє з натуральних продуктів вдома.
Про ідею. Євгеній та Інга Соколови-Олексюк 15 років тому прожили в Італії цілий рік. Попрацювавши там у ресторані, вони побачили, якою має бути справжня паста та соус до неї. Там вони зібрали сотню рецептів цієї страви. Тепер вони виготовляють свіжу пасту, яку можуть доставити до клієнта вже із готовим свіжим соусом.
– Ми поїхали у турне, опинилися в Італії у родичів, дружина мала народжувати, і нам довелося залишитися. Я працював у ресторані. Там купити свіжу пасту – звичайна справа. У нас же купують фасовані сухі макарони. В нас пасту не сприймають як страву. Для наших людей це просто макарони чи гарнір до котлети. Хочемо донести до людей, що паста – це ціла культура: і процес підготовки, і її споживання. Відтоді, як ми повернулися в Україну, ми готували пасту вдома, ми їмо її щодня. Хотіли відкрити справу, яка б не була просто комерцією, а яка б асоціювалася із домашнім затишком, – розповідає Євгеній.
Про початок справи. Ідея створення "PastaCHE" виникла 5 років тому. Стартувала сімейна справа два місяці тому.
– Зробили ремонт в окремій кухні, де це все відбувається, купили дещо з техніки, адже є спеціальна машинка для нарізки тіста, потрібен прилад для її сушки. Вклали у старт не більше тисячі доларів. Популяризуємо продукт через соціальні мережі, тож часто доводиться відправляти пасту поштою по Україні, – зізнається Євгеній. – Обоє займаємося зараз виключно цією справою. Я займаюся пастою, дружина – соусами.
Найбільше пара старається популяризувати продукт фреш-пасти.
– Це паста, яка була зроблена спеціально під цього клієнта, вона свіжа, тісто ще дихає. Ми її робимо за 2-3 години. Нічого не сидить фасоване місяцями: ми зробили тісто, нарізали потрібну вам форму макаронів, трошки їх посушили, приготували соус і приносимо вам все упаковане і майже готове до вживання. Вам залишається її тільки зварити. Також ми доставляємо готову лазанью, яка готується за всіма правилам і традиціям італійців, – пояснює Євгеній.
Борошно для пасти замовляють виключно в Італії.
– Тут не схитриш, тільки з того борошна можна зробити якісну пасту. Мало того, для неї потрібні спеціальні яйця, не всі підходять. Їх ми замовляємо у Кам’янці-Подільському. Продукти для соусів купуємо поступово, адже там не має бути нічого замороженого. Кольоровою наша паста стає тільки за рахунок натуральних барвників. Для того, аби зробити пасту зі смаками, мені довелося довго набиратися досвіду. Навіть їхав до старого в Сицилію, якому 80 років, і який все життя готує пасту.
Про плани. Подружжя мріє про затишне кафе із відкритою кухнею, де можна буде скуштувати чи купити додому свіжу пасту.
– Також ми хочемо й далі тримати екологічний напрямок. Влітку пасту по місту буде розвозити син зі своїми друзями на велосипеді. Звичайно, будемо робити ще більше форм макаронів, ще більше кольорів і смаків. Й надалі будемо робити лазанью, у плані – експериментувати з равіоллі.
9-03-2018, 19:38
0
12 704