Голова Чернівецької ОДА заявив, що добудову пунктів пропуску "Дяківці" і "Красноїльськ" "реально завершити" за два місяці, і ці роботи можуть бути виконані до 30 червня 2018 року.
Про це він заявив сьогодні у коментарі місцевим ЗМІ, йдеться у повідомленні прес-служби Чернівецької ОДА.
Зокрема, він сказав, що рішення про те, що термін реалізації проекту не буде продовжено, враховуючи невиконання всіх умов укладеного договору, значні затримки в реалізації проекту, Європейською Комісією було прийнято не зараз, а ще у вересні 2017 року.
"За підтримки народного депутата України Максима Бурбака мною було ініційовано проведення низки нарад з цього приводу під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва за участі керівників областей, на території яких мали будуватися пункти пропуску, а також представників відповідальних міністерств. Тоді стояло питання про перегляд Європейською Комісією свого рішення та продовження терміну реалізації проекту", - поінформував Олександр Фищук.
За його словами, 12 жовтня на засіданні Спільного моніторингового комітету Програми, яке відбулось у Чернівцях, прийнято рішення, згідно з яким ДФС України необхідно надати звіт за фактично виконані роботи та витрачені кошти в установлений термін. Решту невиконаних робіт з реконструкції пунктів пропуску, котрі фактично на 75% вже збудовано, українська сторона добудує за свої кошти.
"Відповідно, Європейській комісії було направлено лист за підписом Степана Кубіва, в якому надано гарантії, що добудову пунктів пропуску буде здійснено за кошти держбюджету України. Враховуючи ці зобов’язання, Європейська Комісія погодилась залишити наступний проект з будівництва під’їзних шляхів до ПП "Красноїльськ" в переліку проектів, котрі фінансуються в рамках нової програми ЄС за умови, що пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" будуть добудовані до 30 червня 2018 року", - зазначив голова облдержадміністрації.
На нещодавній нараді у Києві ДФС України підтвердила, що на 2018 рік заплановано по 50 млн. грн. коштів на проведення вищевказаних робіт. Нині вирішується питання щодо виділення цих коштів, і така можливість є.
"До 30 червня 2018 року цілком реально завершити добудову цих двох об’єктів, оскільки на проведення цих робіт фактично потрібно 2 місяці", - зазначив посадовець.
Після прийняття керівними органами Програми остаточного рішення про затвердження звітів про фактично витрачені кошти ДФС, стане відомо, скільки коштів ДФС повинна буде повернути європейській стороні. Якщо українська сторона доведе, що на сьогодні на будівництво пунктів пропуску витрачено 2 млн. 100 євро, можливо, кошти повертати не доведеться.
Зокрема, частина цих коштів (200 тис. євро) була передбачена для обладнання прикордонникам, котре вже закуплене.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз офіційно повідомив, що
припиняє фінансування проектів з розбудови більше ніж 10 КПП на західному кордоні України, причому частину коштів Україна буде вимушена повернути.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
22-02-2018, 16:06
0
1 661