У об’єднаних територіальних громадах Глибоцького, Хотинського, Путильського районів Чернівецької області створять кооперативи з метою сприяння розвитку територіальних громад.
Про це сьогодні повідомив заступник голови Чернівецької ОДА Василь Гостюк.
За його словами, створення кооперативів буде "хорошим кроком до покращення рівня життя у сільських місцевостях та їх фінансовому зміцненню, оскільки це дасть можливість працевлаштуватись багатьом мешканцям, зокрема і молоді".
Як повідомив посадовець, наразі планується організувати окремі гуртки, де навчатимуть як правильно будувати бізнес. Окрім того, планується надавати потрібну інформацію для тих, хто планує відкривати свій бізнес.
Під час заходу Гостюк підписав меморандум про співпрацю ОДА з Глибоцькою ОТГ.
"Чим саме будуть займатися ці кооперативи ще не вирішено, тому що спочатку потрібно буде спілкуватися з мешканцями громад, визначити їхні інтереси і на підставі цього складати бізнес-план та визначатися з напрямком самих кооперативів", - повідомила виконавчий директор асоціації органів місцевого самоврядування Неля Малько.
"Попередньо поспілкувавшись з мешканцями, наприклад, Хотинщини, було виявлено, що там буде можливим переробка яблук. А от на Путильщині була б доречною переробка грибів, або робота, пов’язана з лісовими культурами. Також ми обмірковували про те, що б один з кооперативів займався закупівлею приладдя для аграріїв", - додала вона.
Протягом двох років Європейський Союз, представлений Європейською Комісією, бере на себе зобов’язання, в межах укладеного грантового контракту профінансувати максимальну суму у розмірі 587 688 євро, що складає не більше 74.5% від загальних витрат проекту. За цей період мають реалізувати такі плани:
-започаткування роботи 10 нових кооперативів в ОТГ Чернівецької області. За кошти проекту для них будуть закуповувати обладнання ( в межах 35 тисяч євро на кооператив);
-сформування мережі із десяти інтерактивних дискусійних майданчиків для молоді "Клуб молодого підприємця", до роботи якого будуть долучати молодь громад;
-близько 50 фахівців зі сфери малого підприємства пройдуть навчання та отримають нові знання про можливості використання інформаційних технологій для покращення організації бізнес-процесів на виробництві.
Учасники конференції згадали також про можливі ризики щодо створення цих кооперативів та їх функціонування. Серед них і певні побоювання, чи будуть активно долучатися люди, мешканці територіальних громад до співпраці. Також ризиком для цього проекту є нестабільна система оподаткування та якісний менеджмент – чи людина, яка буде усім цим займатися поставиться до цього сумлінно.
"Та все ж, якщо серед 120 проектів на першому етапі було обрано 6 проектів, серед яких і наш, то ми маємо сподівання, що все вдасться", – наголосила Н. Малько.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
8-02-2018, 15:09
0
2 512