У Чернівецькому училищі №8 відбулась дегустація вин "Об’єднання виноградарів та виноробів Буковини".
Дегустація проводилася в чотирьох лігах: сухі білі вина (шість зразків), сухі червоні вина (вісім зразків), напівсухі вина (10 зразків) і напівсолодкі вина (дев’ять зразків). Всього виставлялося 33 вина 14-ти виноробів-аматорів із Буковини, пише molbuk.ua
– Виготовлення вина – це важка праця, – каже
Іван ФУРКАЛ, голова "Об’єднання виноградарів та виноробів Буковини". – Я вирощую виноград уже шість-сім років, а вином займаюся останні два роки. Тому можу сказати, що тимчасом навчаюся, постійно вдосконалююся. Важливо, щоб вино подобалося людям. Водночас потрібно вміти знатися на винах, а це приходить із часом. У кожного винороба – свої секрети, точного рецепта, як робити те чи інше вино, немає. Це приходить методом проб і помилок.
Скажімо, один сомельє може оцінити вино по-своєму, а 100 споживачів – зовсім інакше. І рацію будуть мати споживачі.
Як правильно дегустувати вино, розповів
буковинський винороб-аматор Василь КУКУРУДЗЯК:– Спочатку потрібно оцінити колір вина – келих дехто підносить на світло або на білий папір. Потрібно оцінити, наскільки вино прозоре та чисте.
Якщо вино сухе, напівсухе, напівсолодке, воно має відповідати своєму типу.
Також варто оцінити "букет" вина – покрутити келих, щоб збільшити випари. Не соромтеся засунути ніс у келих, щоб відчути запах напою. І насамкінець оцінюють смак вина.
Столові вина – найкращі для нашого організму. За кордоном споживають 93-96% столових вин. А в колишньому Союзі споживали 33% (а решта – кріплені, десертні). Нині це відходить, дуже цінуються аматорські вина.
– Я уже тепер розумію, що таке вино, яким воно має бути, – каже
Людмила ВАРАНИЦЯ, виноградар із Хмельниччини. – Доки я сама не зайнялася виноградарством та виноробством, мені й магазинні вина були смачні. Тепер же бачу різницю: з аматорськими винами їх не зрівняти. Обираючи сухе вино, потрібно пам’ятати, що воно має бути без цукру. Взагалі сухе вино зробити дуже важко, тому у нас так мало хороших сухих вин. А коли вже куштуєте вино, подивіться на келих – на ньому мають залишатися "ніжки" – це свідчить, що вино натуральне і насичене. Крім того, справжнє хороше вино має бути прозоре і без осаду. Коли вино взяли до рота, його потрібно трохи потримати, а коли проковтнули, має залишитися приємний післясмак. Але це все приходить із досвідом.
– Вживати натуральне червоне вино під час обіду чи вечері дуже корисно, – каже
винороб Сергій АДАМОВИЧ. – Є випадки, коли людина-гіпертонік, вживаючи 50 грамів натурального вина щодня, повертала свій артеріальний тиск до норми. Крім того, у вині чимало вітамінів, корисних мікроелементів. Перевірити його на якість можна за допомогою води: натуральне вино у воді не розчиняється, а порошкове одразу стає з водою однорідною масою. Але здоров’я додаватиметься лише у тому випадку, якщо пити вино в міру – не більше, ніж 100 грамів на день.
– Я вперше на такому заході у Чернівцях, – каже
Олександр ЛЕБІДЬ, винороб з Івано-Франківщини. – Особисто я аматорством займаюся ще з радянських часів. Починав з "Ізабелли", а зараз маю приблизно 100 сортів винограду – як столових, так і технічних. Виробляю десять сортів вина. Пробував робити шампанське. Маю кілька авторських вин, зокрема "Чорний принц" – це уже бренд.
– Дегустація мені сподобалася, – каже
винороб із Сокирянського району Григорій МАЛОВАНЮК. – Ми в рідному селі Іванівці Сокирянського району також влаштовуємо дегустації вин, які самі виготовляємо із власного винограду. У Чернівцях на дегустації я вперше. Сьогодні були представлені чудові вина із багатим букетом та найвищої якості.
– Я на дегустації вин уже вдруге, – говорить чернівчанин Віталій. – Цього року вже маю більший досвід і можу сказати, що вина буковинських виноробів-аматорів – чудові. Після того, як я познайомився з їхніми винами, вино в магазині не купую, адже тепер розумію, яке вино насправді є якісним. Щиро вдячний буковинським виноробам аматорам за прекрасне дегустаційне свято.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
31-01-2018, 18:37
0
4 008