У лабораторію "Буковинастандартметрології" минулого року четверо людей принесло на перевірку ікру. Вся вона виявилася підробленою.
Чернівчанка Олена Т. напередодні нового року вирішила придбати червоної ікри до святкового столу. Ікру принесли жінці на роботу.
– За півкілограма ікри попросили понад 300 гривень. Щоби було дешевше, розділили її на кілька людей, – розповідає Олена. – Та коли почала куштувати ікру, мені не сподобався її смак. Він мав якийсь бензиновий присмак. Не наважилася її їсти. Так само не сподобалася ікра колегам. Вирішили її перевірити, чи можна таку ікру їсти. Разом зібрали гроші на аналіз і віддали до лабораторії. Там нам зразу розповіли, що ми такі не єдині і люди вже неодноразово приносили ікру на аналіз. Після всіх досліджень нам видали висновок, що в ікрі міститься лише 0,7 відсотка білка, а має бути не менше 30 відсотків.
Начальник випробувальної лабораторії державного підприємства "Буковинастандартметрологія" Любов БРАТЕНКО розповіла, що минулого року звернулося четверо осіб, щоби перевірити якість ікри. У всіх випадках вона була підробленою. Більшість людей розповідали, що купили ікру на Калинівському ринку.
Ікру приносили у полімерних пакетах або пластикових банках.
– Перевіряли чорну ікру. У ній нормується волога. З’ясували, що волога була завищена майже вдвічі, а це дуже багато, – пояснює Любов Степанівна. – У червоній ікрі визначали масову частку білка, адже ікра – це білковий продукт. За нормами ДСТУ, у червоній ікрі має бути 25-30 відсотків масової частки білка, замінник ікри містить 10-11 відсотків білка. У тих зразках, які нам приносили, білка було менше, ніж 0,1 відсотка (!!!). Ми не можемо сказати, що це за продукт. Наша лабораторія не має можливості визначити, з чого цей продукт зроблено.
В ікрі, мабуть, був якісний барвник, бо не було жодних слідів від ікри. А ще вона складалася з ідеально рівних зернинок, а цього бути не може. Ніби кульки зробили зі скла і полили олією.
Крім цього, на ікрі не було належного маркування: не вказаний виробник продукції, відсутня дата виробництва. Ікра не мала жодних підтверджувальних документів. Тому з такими продуктами потрібно бути обережними.
Поради- Продукція повинна мати документ, який підтверджує якість. Продавці повинні їх мати і показувати покупцям.
- Відсутність маркування на банці має насторожити. Виробник завжди вказує адресу, термін виготовлення і термін придатності. Якщо написано лише "Ікра червона", таке не можна купувати.
- Не варто купувати ікру у не відповідній тарі – пластикових банках чи поліетиленових пакетах. Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram