У Чернівцях провели мітинг-реквієм пам'яті жертв Холокосту. Єврейська громада Буковини згадує жертв людиноненависницької політики та тих, хто допомагав євреям.
Чернівчанин Шміл Шварц розповів журналістам Інформаційного агентства АСС, що пам`ятає із заслання його родини за розповідями старших, адже йому в 1941-му році було лишень 3 роки:
"Коли це все почалось, мені було 3 роки. Нас відправили пішки із Бричан до Вінницької області. На цій станції ми пробули цілу зиму. Коли нацисти почали відновлювати залізницю, нас перевели до іншого села, де ми пробули до 1944-го року. Там була, так звана, румунська зона окупації, вони дозволяли працювати, в мене батько столяром був, мама – швачка. В нашому приміщенні було понад 300 людей, тому діти були спільними. Що я відчуваю? Я відчуваю, щоб не дай Господь такі події повторювались, каже дідусь".
Ілля Хочь, голова Чернівецького БФ "Хесед Шушана" зазначив: "2016 року, 7 жовтня нам вдалось створити пам’ятник чернівецько-єврейського гетто, тому що Чернівці також постраждали у ті часи. Це був шлях до смерті, коли людей із гетто вантажили у вагони на вокзалі, відвозили у концтабори Трансністрії. Моя мама пройшла два концтабори. І цей шлях до смерті – це жахливий шлях, йому немає місця в сучасному житті, і усі ці заходи, які ми проводимо, вони для того, щоб чернівчани пам’ятали і щоб такі часи ніколи не повернулись".
Нагадаємо, 27 січня Україні і світі відзначають
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram