Державне агентство лісових ресурсів України звернулося з листом до Закарпатського, Івано-Франківського та Чернівецького обласних управлінь лісового та мисливського господарств з проханням тимчасово призупинити видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках, які відповідають визначенню пралісів та квазіпралісів, передає УНН з посиланням на повідомлення прес-служби Держлісагентства.
“Ми тимчасово, до вирішення питання статусу кожної із ділянок, призупинили видачу лісорубних квитків на проведення будь-яких лісогосподарських заходів на лісових ділянках відповідно до цього переліку. Зокрема, це стосується Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей”, — цитує прес-служба слова заступника голови Держлісагентства Володимира Бондара.
Він нагадав, що наприкінці серпня минулого року Президент підписав закон щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат. Відповідно до цього закону, пояснив він, визначаються поняття “праліси”, “квазіпраліси” та встановлюється особливий правовий режим їх збереження та охорони. Також передбачено розроблення Мінприроди відповідної методики визначення таких лісів.
За його словами, оскільки ще триває процес розроблення такої методики, Держлісагентство підтримало пропозиції, надані Всесвітнім фондом природи (WWF), і надіслало обласним управлінням відповідний перелік лісових ділянок, які відповідають за попередньою оцінкою визначенню пралісів та квазіпралісів.
В.Бондар також зазначив, що лист Держлісагентства обласним управлінням має рекомендаційний характер. Відтепер, уточнив він, якщо лісгосп плануватиме проведення лісогосподарських заходів на якійсь із ділянок, визначених у переліку, він має надати вагомі аргументи.
В іншому випадку, додав В.Бондар, дозвіл на проведення рубок наданий не буде.
ДовідкаПересті́йний ліс (інші назви — пра́ліс, одві́чний ліс, перви́нний ліс, пересті́й) — ділянка лісу, що має значний вік з часу виникнення та характеризується рядом унікальних біологічних рис. Перестійні ліси зазвичай містять великі дерева, великі мертві дерева та їхні залишки. Такі ліси часто містять багато рівнів рослинності, що являють собою різні види дерев та дерева різного віку.
Перестійні ліси часто є домом для рідких видів, що залежать від цього, рідкісного типу екосистеми, що робить ці ліси важливими для збереження біорізноманіття.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-01-2018, 10:51
0
2 346