Чернівчани і гості міста висловили свої думки щодо проведення цьогорічного фольклорно-етнографічного фестивалю "Маланка-фест" у Чернівцях.
Про це кореспондент molbuk.ua поцікавився у перехожих гостей фестивалю.
"Наші хлопці приготували найкращі костюми - Скубі-Ду та Кінг-Конга. Прийшли підтримати їх всім селом. Нас більше 500 людей. Фестиваль цей чудовий, проте місто не зовсім підготовлене до нього. Важко дивитися, як ці великі костюми мають опускати, щоб не зачепити електричні кабелі", - сказала жителька села Горбова пані Марина.
Мешканка Новоселиці Марина Кухар з донькою відвідують фестиваль чи не щороку. Кажуть, що фестиваль завжди дивує цікавими костюмами.
"Катька питає ще з літа: "Мамо, а цього року буде Маланка?". Ми з радістю спостерігаємо за костюмами, які підготували маланкарі. Це така кропітка праця. Люди ж вигадують, працюють над цим, вкладають у це душу. Це гарне свято у місті і хороший привід для людей з усієї Буковини й України на день відірватися від роботи і відчути дух свята", - каже жінка.
Серед відвідувачів фестивалю чимало таких, які вважають його недоречним у центрі міста.
"Все це, звичайно, гарно, але чому у центрі? Навіщо блокувати роботу міста? Було б доречніше, якби його проводили десь за містом, наприклад, у Музеї просто неба", - сказав чернівчанин Дмитро Цюпа.
Також гості фестивалю наголошують на тому, що у рамках дійства необхідно окремо оцінювати переберію і традиційну маланку.
"Зазвичай призові місця займають цікаві масштабні маски, і це очевидно, адже люди хочуть видовищ. Але ж тут присутні цікаві колективи, які представляють традиції сторічної давності, вони їх підтримують та не дають їм помирати. Такі колективи не мають залишатися без уваги. Може краще оцінювати окремо традиції та маски? Щоб були переможці з обох категорій", - розповіла викладачка ЧНУ пані Лариса.
Нагадаємо, переможців фестивалю Маланок у Чернівцях оберуть гості свята шляхом онлайн-голосування.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.