Міністри закордлнних справ України та Румунії у Чернівцях говорили про "освітній" закон.
Зокрема Павло Клімкін у своєму виступі зазначив, що дотримання права румунської нацменшин на навчання рідною мовою буде основним у румунсько-українських відносинах. Про це він повідомив під час робочої зустрічі у Чернівцях.
"Два міністерства освіти працюють над цим законом – українське та румунське. Хочу наголосити, що документ буде базуватися на інтересах обох держав, і не буде прийнятий, поки не дійдемо до консенсусу. Також будуть враховуватися побажання нацменшин. Можу сказати точно, які принципи закону будуть дотримані обов’язково. По-перше, всі громадяни України мають добре знати українську мову, інакше вони не зможуть реалізувати себе у цій країні. Також наголошую, що ніхто не буде робити румунське населення менш румуномовним чи українізувати їх. Але такі основні предмети, як історія України чи право обов’язково мають викладатися державною мовою. Звичайно, ми не будемо лякати першокласників українською граматикою, їх треба адаптувати. І це складніший процес, адже треба буде працювати і з учнями, і з вчителями", – заявив П. Клімкін.
Натомість глава МЗС Румунії заявив, що сьома "мовна" стаття цього закону має "негативний тиск на нацменшини".
"Сьома стаття "освітнього" закону в Україні спричинює тиск на тих, хто розмовляє румунською, і тих, чия це рідна мова. Ми будемо вести перемовини і знайдемо вихід, який найкраще підійде обом сторонам. Це буде спільний документ двох сторін. Досвід показує, що цілком можливо знати державну мову і підтримувати рідну", – сказав Теодор Мелешкану.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-01-2018, 13:31
0
1 316