Рідкісну ікону "Святий град Єрусалим" можна побачити в одному із залів Чернівецького художнього музею. Її придбали 1988 року в приватної особи в жалюгідному стані. Друге життя іконі подарував художник-реставратор Володимир Краснов, який працював над нею п’ять років.
Розміри полотна вражають – 2,2 на 1,5 метра. Це рідкісний зразок паломницької ікони, так званої "євлогії" (благословення). Їх писали на полотні, бо під час мандрівок для зручності можна було згорнути в рулон.
Композиція ікони складається із трьох частин. Права та ліва присвячені Ісусу Христу і Божій Матері. У середній частині зображений храм Воскресіння Господнього в Єрусалимі, численні святі та великомученики. Вгорі розміщені сцени Страшного суду. На іконі є також сюжети зі Старого Заповіту. Довкола центрального зображення храму Гробу Господнього розміщено понад сто медальйонів із величезною кількістю фігур та споруд.
Науковці музею зробили висновок, що над іконою, ймовірно, працювало кілька народних майстрів різного професійного рівня. Це відчувається в стилістиці твору та наївному трактуванні багатьох сюжетів.
Як запевнив реставратор, ікону "Святий град Єрусалим" можна вважати унікальною енциклопедією іконографічних сюжетів з Біблії та інших теологічних творів. Її автори намагалися масштабно передати власне уявлення про розвиток людства та його цінності.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-01-2018, 13:50
0
2 972