У Чернівецькій міській поліклініці № 2, що на вулиці Лесі Українки, презентували нове обладнання – надсучасний цифровий мамограф для обстеження молочної залози у жінок різного віку.
Досі у Чернівцях було тільки два приватні мамографи, за обстеження на яких доводилося платити. Ще один апарат функціонує понад 15 років в онкологічному диспансері. Всі вони – із застарілими технологіями.
– Ми придбали один із кращих мамографів, який був представлений на українському ринку, – запевнив мер Олексій Каспрук. – Він значно покращить виявлення онкохзахворювань на ранніх стадіях і дозволить проводити успішне лікування. Відкритий аукціон по закупівлі мамографа відбувся 13 червня цього року в режимі онлайн через ProZorro. Переможцем було визнано ТОВ "Медгарант" та укладено з ними відповідний договір. Вартість цифрового мамографа – 10 мільйонів гривень. На сесії міськради депутати звинувачували нас у тому, що він придбаний за завищеними цінами. Хоча жодної скарги на порушення у процедурі закупівлі не надходило. Під час перевірок ні управління СБУ в області, ні департамент захисту економіки Національної поліції також не виявили жодних порушень. Було підписано договір із фірмою постачання апарату. Зараз триває процедура отриманні відповідної ліцензії на його використання. Вже у січні наступного року спеціалісти зможуть приймати перших пацієнток. Мешканки Чернівців обстежуватимуться безкоштовно.
– Рак молочної залози – найпоширеніша злоякісна пухлина у жінок від 40 до 59 років. Він займає друге місце серед причин смерті від онкологічних захворювань після раку легень. Половина з них помирає протягом року, – розповіла головний лікар міської поліклініки № 2 Світлана Широкова. – Торік в області було виявлено 230 випадків у жінок, які захворіли вперше. На жаль, 69 із них були занедбані. 81 випадок вперше виявлено серед чернівчанок, з яких занедбаних – у 24 пацієнток. Відсутність сучасної діагностичної апаратури не дозволяла вчасно виявляти рак молочної залози на ранніх стадіях. Тепер ми зможемо це робити на цифровому мамографі. За рекомендацією онкологів, усі жінки після 40 років повинні обов’язково пройти мамографічне обстеження. Треба мати направлення від сімейного лікаря або звернутися до нашої поліклініки й отримати талон, де буде вказано дачу і час проведення обстеження.
Завідувач рентгенологічним відділенням поліклініки Єлизавета Мельник пояснила, як працює лазерний мамограф.
"Тут закладена нова комп’ютерна система для скринінгового та діагностичного обстеження молочної залози. Отримання даних відбувається в цифровому форматі з використанням плоско-панельного детектора, що є проривом у сучасні радіології,– розповіла пані Єлизавета. – Цей детектор дуже чутливий до Х-випромінювання і не потребує покриття шаром люмінофора, де проходить розсіювання світла, через що знижується контраст зображення. А в цьому мамографі зображення буде чітке, з широким діапазоном та високою деталізацією. Дуже важливо, що цифровий знімок можна описувати з екрану монітора. Лікар може побачити набагато більше інформації, ніж при огляді плівки. До комплекту також входить медичний термопринтер для друку знімків з відповідними параметрами. Одна пацієнтка обстежуватиметься 30 хвилин, буде зроблено чотири знімки. За день зможемо прийняти 12 пацієнток, за рік – три тисячі. Зображення зберігатимуться на дисках сім-вісім років. Тоді як на флюорографі база даних списується кожних три місяці".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-12-2017, 18:22
0
6 764