П’ятикурсниця-артітектор Вікторія Головащенко розробила проект заводу із сортування та спалювання сміття.
Там навіть передбачений оглядовий майданчик для екскурсій.
П’ятикурсниця-артітектор Вікторія Головащенко подала на міжнародний архітектурний конкурс "Archivision" проект заводу із переробки сміття у Чернівцях. Журі оцінило роботу Вікторії, їй дали спеціальну нагороду.
Дівчина переїхала до Чернівців із Донецька. Ще навчаючись на 1 та 2 курсі там, вона створювала екологічні проекти. У Чернівцях на цю тему вона написала дипломну роботу. На підготовку проекту у неї було менше двох місяців.
– Я любила створювати проекти "зелених" дахів, екологічних цікавих комплексів. Коли довелося обирати собі тему дипломної роботи, я точно знала, що зроблю цей проект. Я дуже хотіла, аби люди почали стежити за тим, що вони споживають і скільки, щоби всі задумалися над масштабами екологічної катастрофи, – розповідає дівчина.
Вікторія створила проект заводу сортування та спалювання твердих побутових відходів, який спрямований насамперед на свідомість жителів.
– Важливий не тільки процес знищення сміття, а й усвідомлення людьми цього. Саме тому в моєму проекті є оглядовий майданчик. Люди зможуть піднятися спеціальними сходами і побачити, скільки сміття є і як воно переробляється. Для цього потрібне скляне покриття даху, таким чином люди не потраплять на саме виробництво, – розповідає студентка.
Завод, про який мріє Вікторія, мав би і спалювати сміття, і сортувати його, щоб продавати на подальшу переробку партнерам.
– Відходи, які залишаться після спалювання сміття, можна буде повторно використати як матеріал для ремонту доріг, будівництва дитячих майданчиків. Це буде щось, схоже на асфальт. Дим, який виникне після цього процесу, спочатку буде ретельно очищуватися, а потім випускатиметься в атмосферу. Та головне – таким чином можна буде здобувати альтернативну енергію, якою можна буде забезпечити населені пункти, біля яких знаходитиметься завод. Коли техніка буде спалювати сміття, енергія, яка вироблятиметься за допомогою високої температури, може бути використана. Також на даху заводу можна поставити сонячні панелі, таким чином завод матиме ще один заробіток. Надлишкову енергію можна буде продавати державі за "зеленим тарифом", – каже молодий архітектор.
У складі журі конкурсу була і
головний архітектор Чернівців Наталія ХІЛЬКО. Вона каже, що всі роботи були анонімними, і журі не знало, хто автор.
– Цій роботі дали високу оцінку, бо хоч це і підприємство, проект дуже ретельно обдуманий, тут є і цікава архітектура. Цей об’єкт був би цікавим для міста. І це досить реально зробити, але не за кошти міського бюджету. У моїх найкращих мріях така споруда має бути комунальною, аби потім приносити гроші у казну міста. Однак ідеться про колосальну суму, і місто не може рік чи два нічого не робити, тільки виділити кошти на це. Тут потрібні кошти інвесторів, чіткий бізнес-план, – пояснює головний архітектор.
Діана ВАТАМАН
25-11-2017, 12:20
0
7 844