Православні та греко-католики 21 листопада вшановують Святого архистратига Михаїла. Цього дня часто випадає сніг, тому в народі кажуть: "Михайло на білому коні приїхав".
Київські князі вважали Святого Михаїла своїм захисником, зображували його на стародавніх гербах. Є він і на головній хоругві часів Богдана Хмельницького та на багатьох козацьких прапорах.
Образ Святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами. У давнину казали: "Гримить грім – значить, Святий Михайло бореться з чортами".
– Цього дня не можна було нічого робити, особливо рубати сокирою чи різати ножем, бо Святий Михайло образиться. Треба було подбати про нужденних, допомогти самотнім родичам, сусідам, знайомим. Бо Святий Михайло зважує всі добрі та погані вчинки людини, – розповів буковинський етнограф Микола Шкрібляк. – Вранці усією сім’єю йшли до церкви, молилися, ставили свічки перед образом святого. Потім влаштовували великі гуляння, на які запрошували всю родину. У багатьох селах храмували. До Михайла мали встигнути відгуляти весілля. Після цього дня вже не можна було йти під вінець. Готувалися до Різдвяного посту.
Народні прикмети*Якщо на Михайла сніг випаде мокрий, то майбутній урожай буде гарний.
*Якщо стоятимуть густі тумани, то така погода буде до зимового Миколая.
*Якщо на Михайла ніч ясна, то зима буде сніжна і красна.
*Якщо Михайло дощем полиє – добру та суху весну ворожить.
*Іній цього дня – на великі сніги, а туман – на відлигу.
*Як на Михайла вітер з полудня, то буде тепло і до півгрудня.
*День на Михайла похмурий і на деревах іній – до багатого врожаю.
*Від Михайла зима морози кує.
*Як Михайло закує, то Микола не розкує.
Фото на фото 5 стор "Святий Михайло"
Образ Святого Михайла уособлює перемогу добра над темними силами.Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-11-2017, 09:59
0
3 931