У Чернівцях сьогодні, 13 листопада, провели в останній шлях відомого журналіста, телеведучого, культурного діяча Василя Селезінку. Він помер на 85-му році життя 11 листопада.
Як повідомляє кореспондент molbuk.ua, чернівчани прощалися із видатним телеведучим у його домі на вулиці Якоба фон Петровича. Зібралися десятки людей. Оточуючі згадували Василя Селезінку як доброзичливу і талановиту людину.
"Я багато років пропрацював із Василем Селезінкою. Він є одним із засновників Чернівецького державного телебачення. Він зробив все, щоби це телебачення прославилося. Ми транслювали передачі на Чернівецьку, Хмельницьку та Тернопільські області на 5 мільйонів глядачів", - розповів колишній заступник генерального директора Чернівецького обласного державного телебачення, нині голова Спілки письменників Василь Довгий.
"Василь Селезінка прийшов на телебачення у 1961 році у 30-річному віці. Він закінчив Київський театральний інститут. Був направлений в Івано-Франківськ актором. Коли дізнався про створення телебачення у Чернівцях, не погодився працювати актором, і перейшов працювати у Чернівці. Дякуючи йому, піднялися такі люди, як Володимир Івасюк, Софія Ротару, Іван Миколайчук, Назарій Яремчук", - додав В. Довгий.
"У 2015 році був проект, де діти війни розповідали про війну, яку пережили, для сучасних дітей. Фонд взаєморозуміння і толерантності збирав спогади у таких людей. Я особисто записувала всі спогади Василя Селезінки про війну. Він багато розповідав, як вчився. Потім у школах організовували зустріч з цими людьми. Але Селезінка на зустрічі вже не приходив, бо не міг ходити. Я пам’ятаю його доброзичливим, толерантним. Він був талановита і приємна людина. Він пішов рано, бо міг ще щось зробити, сказати, поділитися спогадами. Книжки Селезінки про Чернівці цікаві, адже він дуже любив наше місто. Добре, що залишилися його спогади і ми будемо його пам’ятати", - сказала директор Центру культури творчості та дозвілля вчителів Ольга Рузинська.
"Це надзвичайно інтелігентна та привітна людина. Він до останніх днів хотів бути у вирі подій, які спрямовані на утвердження України. Він освітянин, завжди приходив на засідання "Просвіти", підказував, радив, пропонував. З ним завжди було приємно спілкуватися", - розповів професор, завідувач кафедри української літератури ЧНУ Володимир Антофійчук.
Поховали Василя Селезінку на цвинтарі на вулиці Зеленій.
Раніше повідомлялося, що Василь
Селезінка помер на 85-му році життя.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-11-2017, 14:47
0
5 451