Елла Замфір, завідувач терапевтичного відділення Чернівецької міської поліклініки №1, розповіла про профілактику та лікування простудних захворювань. Лікар зауважила, що дієвість народних методів профілактики простудних захворювань не доведена.
- Методи народної медицини в якості профілактики чи лікування ніхто не забороняє використовувати, проте їх дієвість не доведена, - розповідає Е. Замфір. – Так, трав’яні настоянки й інші засоби рослинного походження можна застосовувати. Та вони гарантії не дають. Не можна сказати, що це буде стовідсотковий захист.
"Для профілактики застуди й грипу найкраще робити сольовий розчин і обприскувати ним носові ходи кожних дві-три години, - каже лікар. – В аптеці такі розчини коштують дорого. Тому його можна навіть зробити в домашніх умовах. Маю також застереження на рахунок оксолінової мазі. Нерідко нею змащують носову порожнину, перш ніж вийти на вулицю. Вважають, що таким чином захищають себе від потрапляння в організм вірусу. Та це далеко не так. У структурі цієї мазі є жир. Завдяки цьому бактерії менше осідають на ту жирову поверхню. Але не захищають людину від захворювання на сто відсотків".
Елла Замфір наголосила, що все таки найкращим засобом профілактики грипу є вакцинація.
- Вакцин в аптеках – достатньо. Скажімо, це "Ваксігрип", "Інфлувак", - розповідає терапевт. – Скажу, що зробити щеплення набагато вигідніше по ціні, як потім лікуватися.
"Насамперед, щеплення треба робити дітям, людям з ослабленим імунітетом, тим, які часто контактують з іншими людьми у своїй професійній діяльності, - зауважує Елла Замфір. – Скажімо, вакциною "Ваксігрип" можна робити щеплення навіть вагітним жінкам та тим, які годують дитину грудним молоком. Бажано, щоправда, вакцинуватися в другому та третьому триместрі вагітності".
9-11-2017, 12:54
0
1 551