RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Чернівецька міськрада виступила проти скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування

Чернівецька міська рада ухвалила рішення про звернення до Верховної Ради та Кабміну щодо недопущення скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році.

Відповідний проект рішення сьогодні ухвалили на с

Депутати Чернівецької міської ради VII скликання ухвалили звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році.

У ньому йдеться:

"Ми, депутати Чернівецької міської ради VII скликання, від імені громади звертаємось до парламенту та уряду України з вимогою не допустити скорочення фінансової спроможності місцевого самоврядування у 2018 році та зберегти не лише "обличчя" проведення реформи децентралізації, але й її суть – становлення спроможних територіальних громад.

Адже вже третій рік поспіль під гучні гасла про незворотність реформ та підтримку місцевого самоврядування, в реальності урядом вчиняються всі кроки щодо згортання реформи місцевого самоврядування та фактичного зменшення ресурсної спроможності територіальних громад.

Так, законом про Державний бюджет на 2016 рік на місцеве самоврядування передали видатки на утримання закладів професійно-технічної освіти, а Державний бюджет на 2017 рік переніс на рівень місцевого самоврядування фінансування оплати праці непедагогічних працівників закладів освіти; оплату енергоносіїв та комунальних послуг на утримання закладів освіти та охорони здоров’я; перевезення пільгових категорій громадян, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду; фінансування пільг та/або виплат за професійною ознакою (міліціонери, шахтарі, чорнобильці тощо).

Крім цього, підтримка місцевого самоврядування згортається також і в інших сферах (відбувається саботаж створення об’єднаних територіальних громад, проштовхуються законодавчі ініціативи щодо встановлення тотального контролю за рішеннями місцевих рад тощо).

На превеликий жаль, продовжує знищення фінансової спроможності місцевих громад і запропонований урядом проект Державного бюджету України на 2018 рік, адже покладає на "плечі" місцевих бюджетів: оплату пільг за житлово-комунальні послуги (електроенергії, газу, послуг теплопостачання, водопостачання, водовідведення) для відповідних категорій населення. В масштабах всієї країни це близько 7 млрд грн; оплату заборгованості населення за житлово-комунальні послуги. А це близько 8 млрд грн.; оплату перевезення пільгових категорій громадян. А це близько 2,5 млрд грн.; фінансування медичної і освітньої сфери, у зв’язку з прогнозованою недостатністю коштів згідно проекту Державного бюджету України на 2018 рік у розмірі понад 10 млрд грн.;
Прийняття проекту державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції спричинить фінансові втрати для громади міста.

Ще одним кричущим кроком в напрямку згортання розвитку місцевих громад та регіонів України є пропонована урядом зміна умов реверсної дотації (вилучення до державного бюджету коштів місцевих громад), а саме збільшення розміру реверсної дотації з 50 до 80%.

У 2018 році реверсну дотацію до державного бюджету змушені будуть перераховувати 169 місцевих бюджетів, в тому числі 6 обласних бюджетів, 66 бюджетів міст обласного значення, 47 районних бюджетів та 50 бюджетів об’єднаних територіальних громад. Наприклад, для обласних центрів втрати складуть: Дніпро: 846 млн.грн.; Запоріжжя: – 555 млн.грн.; Львів – 518 млн.грн.; Харків: – 407 млн.грн.; Одеса – 350 млн.грн.

Зрозуміло, що для громади міста збільшення розміру реверсної дотації потягне за собою значні негативні наслідки.

Такий відвертий грабунок зароблених громадами коштів додатково свідчить про проведення владою політики "упокорення" ефективних, ініціативних місцевих громад, які самостійно спроможні вирішити місцеві питання без втручання "центру".

Адже лише дотаційні місцеві громади змушені виявляти більшу лояльність до влади під загрозою недоотримання фінансових ресурсів, що дозволяє централізувати управління, але в той же час буде гальмувати розвиток держави в цілому.

Враховуючи вищевказане, та з метою гарантування незворотності розпочатої реформи місцевого самоврядування, просимо:

Не допустити прийняття проекту Державного бюджету України на 2018 рік у пропонованій урядом редакції (реєстраційний № 7000) та супровідного до нього проекту змін до Бюджетного кодексу України (реєстраційний № 7116).

Доопрацювати вищевказані законопроекти з врахуванням інтересів місцевих громад та у відповідності до мети реформи місцевого самоврядування".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
1-11-2017, 16:33
Коментарів 0 Переглядів 1 482

Теги -
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Якої перемоги ми очікуємо? Блог Ярослава Волощука
Всі ми щиро прагнемо перемоги, але якої саме – це далеко не риторичне запитання
«Не знаю, кому платити». Блог Надії Будної
Уже два місяці я не плачу за газ
ВІДЕО Переглянути все відео

Води було так багато, що вона аж вихлюпнулася на тротуар

Чому не можна легковажити їхнім носінням і як обрати справді хороші та стильні окуляри, нам розповіли в мережі оптик Cristals Optic, яка ще в травні відкрила свої двері для чернівчан.

Якщо ви помітили, що дитина по-особливому сприймає цей світ, має багату уяву й хороший смак, відчуття стилю, а також їй подобається малювати чи креслити, запишіть її у художню школу.

Каміни та печі найперше вражають тим, що це справді економічно вигідний варіант опалення.

Підписавши декларацію з сімейним лікарем у "Центрі сімейної медицини "DANKO" ви отримаєте пакет безкоштовних послуг

"ВСТ Автодрайв" – сучасна автошкола, яка вже не перший рік здійснює фахову підготовку водіїв усіх категорій та є однією із кращих у Чернівецькій області.

На що звертати увагу, обираючи вироби для дому та на які матеріали варто орієнтуватися, ми розпитали у магазині "Затишок вдома", що в ТЦ "Головний".
• Теги