RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

23-річний чернівчанин Дмитро Євчук відкрив власний бізнес – компанію з продажу і встановлення сонячних панелей та електростанцій "ЕкоВатт". Хлопець вірить, що за чистою енергією – майбутнє, і що через декілька років енергія сонця сміливо зможе конкурувати із електроенергією. Кава, чай та суп, приготовані "на сонці" значно популярніші в Європі. Така енергія є екологічно чистою, до того ж, на ній можна добре заробити.

Про ідею. Дмитро зрозумів, що хоче займатися альтернативною енергією у березні цього року. Відтоді залишив колишню прибуткову роботу, опанував нову професію і став підприємцем.

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)


– Я працював у рекламному бізнесі. У робочих справах я потрапив до Івано-Франківська, де познайомився із людиною, яка на той час паралельно вчилася встановлювати сонячні електростанції. Мене дуже зацікавила ця тема, я почав захоплюватися нею всерйоз. Згодом дізнався, що це прогресивна ідея з Європи, а в Україні існує програма державної підтримки, на якій можна заробити простим людям. Діє закон, що підтримує людей, які встановлюють сонячні електростанції. Сонячні електростанції не тільки генерують енергію для побутових потреб, а й можуть продавати надлишок енергії, який у вас є. Держава цей надлишок купує за досить високими цінами (приблизно 4.5 грн/кВт), адже це екологічно чисто. Я побачив, що навіть у Києві є виробники сонячних панелей. Цей бізнес розвивається у різних містах, і я вирішив, що Чернівці не мають відставати у цьому плані від інших регіонів,– розповідає Дмитро.

За його словами, охочі встановити собі сонячну електростанцію мають тільки написати заяву і попросити на це дозвіл у РЕМу. Жодних спеціальних ліцензій не потрібно. Щоби встановити власну електростанцію, знадобиться близько двох тижнів.

– Це дорога імпортна техніка, однак вона того вартує. З першого ж дня встановлення цієї станції людина починає використовувати енергію. Надлишок можна продавати. Протягом 5-6 років встановлення станції повністю окупиться, і далі ви будете тільки заробляти, – розповідає Дмитро.

Коштує встановлення сонячної електростанції приблизно тисячу доларів за 1/кВт (фізична особа може встановити сонячну електростанцію потужністю не більше 30 кВт).

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)


Про початок бізнесу. Хлопець каже, що особливо великого капіталу для початку цього бізнесу йому не знадобилося.

– Це підйомна для всіх сума. Було складно, бо на той момент я звільнився і не мав заробітку. Насамперед довелося інвестувати у своє навчання, адже я не тямив нічого у цій сфері. Читав форуми, новини, писав людям, які цим займаються. Потім навчався у Львові. Перші замовлення робив у Івано-Франківську із тими друзями, від яких про це дізнався. Повернувся до Чернівців і став приватним підприємцем. Зібрав команду досвідчених людей – нас вже 5. Одну з наших робіт вже можна побачити у Кіцмані.

Про плани. Дмитро розповідає про користь і безпеку енергії сонця і про те, як цю ініціативу підтримують за кордоном та в деяких містах України.

– У Львові ввели спрощену процедуру реєстрації таких станцій. У Житомирі місцева влада повертає людині, яка встановила собі сонячну електростанцію, 20% із вкладених грошей. Таким чином людей мотивують переходити на екологічно чисту енергію. На Полтавщині населений пункт за гроші громади встановив комунальну СЕС, яка віддає енергію школі і частині державних структур. Сподіваюсь, у майбутньому ініціативи зі збереження навколишнього середовища підтримуватимуть і в нас. Ми навіть готові безкоштовно встановити електростанцію. Можливо, це буде школа, чи якийсь соціальний проект. Не візьмемо гроші за роботу, тільки би собівартість матеріалів хтось окупив. Будемо домовлятися з кимось про реалізацію такого проекту, тільки б показати людям, що це працює і це корисно, – розповідає Дмитро.

Також Дмитро вважає, що треба працювати у напрямку регулювання такого ринку: якість, ціни та умови мають контролюватися.

– Я бачу себе у цій сфері і далі, адже за екологічно чистою енергією –майбутнє, – вважає хлопець.



Дмитро готовий всім надати безкоштовну інформацію та пояснити специфіку встановлення домашньої сонячної електростанції для кожного будинку індивідуально.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: diana_vataman
26-10-2017, 17:31
Коментарів 0 Переглядів 9 025


Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"


Вулиці перекриють через капітальний ремонт
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Можна побачити роботи Тараса Полатайка, Станіслава Туріни, Віолетти Олійник та інших


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.