RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

23-річний чернівчанин Дмитро Євчук відкрив власний бізнес – компанію з продажу і встановлення сонячних панелей та електростанцій "ЕкоВатт". Хлопець вірить, що за чистою енергією – майбутнє, і що через декілька років енергія сонця сміливо зможе конкурувати із електроенергією. Кава, чай та суп, приготовані "на сонці" значно популярніші в Європі. Така енергія є екологічно чистою, до того ж, на ній можна добре заробити.

Про ідею. Дмитро зрозумів, що хоче займатися альтернативною енергією у березні цього року. Відтоді залишив колишню прибуткову роботу, опанував нову професію і став підприємцем.

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)


– Я працював у рекламному бізнесі. У робочих справах я потрапив до Івано-Франківська, де познайомився із людиною, яка на той час паралельно вчилася встановлювати сонячні електростанції. Мене дуже зацікавила ця тема, я почав захоплюватися нею всерйоз. Згодом дізнався, що це прогресивна ідея з Європи, а в Україні існує програма державної підтримки, на якій можна заробити простим людям. Діє закон, що підтримує людей, які встановлюють сонячні електростанції. Сонячні електростанції не тільки генерують енергію для побутових потреб, а й можуть продавати надлишок енергії, який у вас є. Держава цей надлишок купує за досить високими цінами (приблизно 4.5 грн/кВт), адже це екологічно чисто. Я побачив, що навіть у Києві є виробники сонячних панелей. Цей бізнес розвивається у різних містах, і я вирішив, що Чернівці не мають відставати у цьому плані від інших регіонів,– розповідає Дмитро.

За його словами, охочі встановити собі сонячну електростанцію мають тільки написати заяву і попросити на це дозвіл у РЕМу. Жодних спеціальних ліцензій не потрібно. Щоби встановити власну електростанцію, знадобиться близько двох тижнів.

– Це дорога імпортна техніка, однак вона того вартує. З першого ж дня встановлення цієї станції людина починає використовувати енергію. Надлишок можна продавати. Протягом 5-6 років встановлення станції повністю окупиться, і далі ви будете тільки заробляти, – розповідає Дмитро.

Коштує встановлення сонячної електростанції приблизно тисячу доларів за 1/кВт (фізична особа може встановити сонячну електростанцію потужністю не більше 30 кВт).

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)

«Можна заробляти на сонці»: чернівчанин відкрив власний бізнес зі встановлення сонячних електростанцій (ФОТО)


Про початок бізнесу. Хлопець каже, що особливо великого капіталу для початку цього бізнесу йому не знадобилося.

– Це підйомна для всіх сума. Було складно, бо на той момент я звільнився і не мав заробітку. Насамперед довелося інвестувати у своє навчання, адже я не тямив нічого у цій сфері. Читав форуми, новини, писав людям, які цим займаються. Потім навчався у Львові. Перші замовлення робив у Івано-Франківську із тими друзями, від яких про це дізнався. Повернувся до Чернівців і став приватним підприємцем. Зібрав команду досвідчених людей – нас вже 5. Одну з наших робіт вже можна побачити у Кіцмані.

Про плани. Дмитро розповідає про користь і безпеку енергії сонця і про те, як цю ініціативу підтримують за кордоном та в деяких містах України.

– У Львові ввели спрощену процедуру реєстрації таких станцій. У Житомирі місцева влада повертає людині, яка встановила собі сонячну електростанцію, 20% із вкладених грошей. Таким чином людей мотивують переходити на екологічно чисту енергію. На Полтавщині населений пункт за гроші громади встановив комунальну СЕС, яка віддає енергію школі і частині державних структур. Сподіваюсь, у майбутньому ініціативи зі збереження навколишнього середовища підтримуватимуть і в нас. Ми навіть готові безкоштовно встановити електростанцію. Можливо, це буде школа, чи якийсь соціальний проект. Не візьмемо гроші за роботу, тільки би собівартість матеріалів хтось окупив. Будемо домовлятися з кимось про реалізацію такого проекту, тільки б показати людям, що це працює і це корисно, – розповідає Дмитро.

Також Дмитро вважає, що треба працювати у напрямку регулювання такого ринку: якість, ціни та умови мають контролюватися.

– Я бачу себе у цій сфері і далі, адже за екологічно чистою енергією –майбутнє, – вважає хлопець.



Дмитро готовий всім надати безкоштовну інформацію та пояснити специфіку встановлення домашньої сонячної електростанції для кожного будинку індивідуально.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: diana_vataman
26-10-2017, 17:31
Коментарів 0 Переглядів 8 959


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.