Міністр освіти Лілія Гриневич, яка сьогодні перебуває у Чернівцях, зустрілася з батьками учнів гімназії №6 і пояснила сьому статтю закону про освіту, якою обурюються деякі представники нацменшин.
“Я приїхала, щоби обговорити з освітянами, з батьками, з громадскістю закон про освіту. Бо дуже багато шуму наробила стаття сьома, яка пов’язана з мовою навчання. І навколо тої статті дуже багато міфів та брехні”, - зазначила Лілія Гриневич.
Вона похвалила методику викладання гімназії №6.
“Ми сьогодні шукаємо рецепт, як зробити так, щоби всі українські діти, незалежно від їх національності, мали можливість навчатися рідною мовою, і при цьому добре володіли державною мовою. Щоби вони могли вступати в українські вищі навчальнів заклади, будувати професійну кар’єру”, - сказала Лілія Гриневич.
Батьки обурювалися, що мовляв, тепер у школах з румунською мовою викладання всі предмети після п’ятого класу будуть викладатися українською мовою і вони втратять свою мову. Міністр переконувала, що двомовне викладання буде зберігатися. Укераїнською момою будуть викладати предмет, коли учні будуть готові до цього.
“Ніхто не забирає можливість у дітей навчатися рідною мовою. Але з п’ятого класу, залежно від готовності, частина предметів буде впроваджуватися білінгвальним (двомовним) методом або лише українською мовою. Якщо прочитаєте всі пункти статті, то у цьому законі пропонується, щоби у старших класах, коли діти готові, деякі предмети вивчати державною мовою. Ніхто не збирається закривати школи, більше того, ми їх збираємося підтримати”, - пояснила міністр.
Освітяни пояснили батькам, що такий білінгвальний підхід, як у гімназії №6, є, на жаль, лише у чотирьох школах з румунською мовою викладання серед 61 в області. У всіх інших учні завалюють ЗНО і це є основний показник якості такої освіти.
“Загалом у румуномовних школах діти вчать українську мову як предмет і взагалі її не використовують, української термінології не знають. Лише десять відсотків випускників румуномовних шкіл вступають до українських вузів і лише один відсоток вступає у закордонні вузи. Діти цих шкіл через низький рівень державної мови не мають доступу до вищої освіти. Тому подивіться на це більш вдумливим поглядом”, - попросила міністр освіти Лілія Гриневич.
20-10-2017, 15:50
0
1 976