У Чернівцях на Театральній площі військові підрозділи, які базуються у місті, провели виставку своєї техніки.
Як повідомив
помічник начальника Чернівецького прикордонного загону Сергій БРОВКО, своє озброєння військові виставили публічно, аби мешканці міста побачили техніку та озброєння наших військовослужбовців.
- Виставка, в першу чергу, спрямована на молодь, яка має змогу вживу ознайомитися, побачити, з чим працюють наші бійці та зацікавитися службою, - каже С. Бровко.
Прикордонники представили комплекс для здійснення прикордонного контролю на базі мікроавтобуса "Фіат", а також пікап "Форд Рейнджер" для груп прикордонників, що діють автономно.
Військовослужбовці Топогеодезичного центру представили GPS-приймач "Топкон".
- Він дозволяє знімати координати в реальному часі, якщо ловить 3G-інтернет. Також можна дізнатися про необхідні координати від спеціального та державної геодезичних мереж. Якщо на пункті поставити ще один приймач. А за наявності 3G цього навіть не потрібно. Вона допомагає дуже швидко визначити координати, - розповів
майор Центру Роман БОДНАР.
Також військові топографи привезли з собою на виставку топоприв’язчик на базі старенької "Буханки" - УАЗ-452. А також спеціальний автомобіль КАМАЗ, який слугує складом для топографічних карт.
- Хотілось, щоби більше людей приходило служити до нашої частини. Особового складу для виконання завдань вистачає. Проте, хочеться, щоби у нас було більше військовослужбовців, - зізнається офіцер.
У свою чергу, десантники 3 БТГр 80 десантно-штурмової бригади представили свою артилерія, яка прославилася у війні на Сході, зокрема, під час оборони Луганського аеропорту.
- Враховуючи те, що ми високомобільні війська, то маємо відповідне озброєння, яке повинно швидко розкладатися та так само швидко приводитися у бойову готовність. При своїй мобільності, гаубиця Д-30 має калібр 122 міліметри та дальність польоту 15 200 метрів. На війні вона показала себе досить універсальною. Добре стріляє як на великі відстані, так і прямою наводкою по цілях, які знаходяться близько. Ці гармати можна скидати на парашутах. Проте, на війні нам такого робити не доводилося. Коли у 2014 році на Донбасі почали збивати військові літаки та гелікоптери, скидати спорядження нам заборонили. Тож, ми тягали нашу артилерію на Уралах, - розповів
командир гармати, старший сержант Сергій ГУН.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-10-2017, 20:06
0
3 999