У Чернівцях депутат міської ради від фракції "Народний контроль" Ярослав Петришин зареєстрував проект рішення про звернення до президента України, Верховної Ради і Нацбанку України, в якому пропонується закликати високопосадовців щодо створення сприятливого середовища в Україні для розвитку стартапів та краудфандингових платформ.
Відповідний проект рішення сьогодні був зареєстрований на сайті Чернівецької міськради, пише molbuk.ua
"Звернення Чернівецької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Національного Банку України
Більшість успішних стартапів та краудфандингових платформ, які мають українське коріння, об’єднує те, що місце їх юридичної реєстрації знаходиться поза межами країни. Українські стартапери продовжують шукати юрисдикції, які максимально забезпечують вигідне нормативно-правове середовище для стартапів, розвитку блокчейну та "розумних контрактів".
Створення такого середовища може стати суттєвою конкурентною перевагою України по відношенню до інших держав. Це сприятиме реєстрації і в подальшому сплаті податків в Україні не тільки українських, а й світових стартапів.
Підтримка українським законодавством таких фінансових технологій, як ICO (initial coin offering), токен, краудфандинг, криптовалюти наблизить Україну до нового багатомільярдного ринку, що поки тільки формується у світі, і який може забезпечити прихід в Україну десятків мільярдів доларів інвестицій. Це у свою чергу дозволить створити нові високооплачувані робочі місця та прискорити розвиток науки та освіти у нашій державі.
Саме за краудфандингом, а не за банківським кредитуванням, провідні спеціалисти світу вбачають основне джерело запозичень у майбутньому.
Технологія розподіленого реєстру дає можливість делегувати більшість державних функцій громадянському суспільству. Державі не потрібно буде утримувати тисячі службовців, що створюють і контролюють дозвільну документацію. Такі сучасні технології дають можливість приватним юристам і фахівцям самостійо створювати всі необхідні дозвільні документи, залишаючи державі лише функцію перевірки дозвільну документацію у встановлений зконодавством строк. Після закінчення цього строку, дозвільній документації присвоюється штрихкод і вона вважається затвердженою.
На сьогоднішній день, виборча, фінансова та система місцевого самоврядування лише виграють від запровадження сучасних онлайн технологій та розподіленого реєстру.
Боротьба з криптовалютами, яка ведеться у нашій та багатьох інших державах - позбавлена змісту та логіки. Мало для кого є таємницею те, запровадження національної криптовалюти може стати не лише інноваційним кроком, а й каталізатором та передумовою потужного вибухоподібного зростання національної економіки. Аніж боротися з науковим прогресом, буде набагато розумніше - впровадити технології блокчену та криптовалют у фінансову систему держави так, щоб у виграші залишилися всі громадяни України. Для цього, на державному рівні потрібно розпочати обговорення запуску національної криптовалюти.
Сучасні інтерпретації ідей Сільвіо Гезеля у поєднанні з блокчейн технологіями можуть дати сильний поштовх українській економіці, а у поєднанні з моделям безгрошового обміну на основі клірингових систем з автоматичними онлайн заліками, замінили би потребу фінансування та зовнішніх інвестицій.
Сьогодні, при формуванні економіки нового тисячоліття, Україні нагально необхідно бути серед держав-лідерів у впровадженні досягнень сучасних технологій. Лише технологічне лідерство зможе забезпечити безхмарне майбутнє для нашої держави та новий якісний скачок розвитку вітчизняної економіки.
Звертаємося до Вас з проханням про створення сприятливих умов для розвитку в Україні сучасних форм краудфандінгу, застосування блокчейн технологій у державному секторі та максимальної підтримки українських стартапів.", - йдеться у запропонованому Петришиним тексті звернення.
Відповідне питання заплановане до розгляду депутатами на черговій сесії міськради 30 листопада 2017 року.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.