Як повідомив на прес-конференції начальник управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА Олексій ГАЙДАЙ, надзвичайні пригоди, подібні до тієї, що трапилася у місті Калинівка Вінницької області, на Буковині фахівці не прогнозують. Адже на території нашого краю немає складів з боєприпасами - від нас їх вивезли протягом 2012 – 2013 років.
-Натомість, на території області є 4 хімічно-небезпечні об’єкти. Раніше їх було більше, та щороку їхня кількість зменшується. Це насосні станції, що належать водоканалу, які хлорують питну воду. Річ у тому, що концентрація хлору у значних кількостях при розгерметизації виділяє шкідливі для населення випарення. Найбільша концентрація хлору - у селі Біла Заставнівського району. Ми вчимо персонал, як діяти у надзвичайних ситуаціях, пов’язаних із хімічною небезпекою, на їхніх об’єктах, аби мінімізувати імовірність виникнення там позаштатних пригод - запевняє О. Гайдай.
На випадок виникнення надзвичайних ситуацій, які потребуватимуть використання бомбосховищ, на території Чернівецької області нараховують 1161 захисну споруду цивільного захисту. З них 86 є сховищами, а решта 1075 - протирадіаційними укриттями.
Протягом цього року Служба з надзвичайних ситуацій перевірила 533 споруди. Тобто, майже 46% від загальної кількості. Готовими визнали лише 4 з них. Обмежено готові – 419 одиниць, а зовсім не готовими виявилися 110.
Загалом же, найбільш прогнозованими для нашої області традиційно є надзвичайні ситуації, пов’язані зі стихією. Це паводки, землетруси та лісові пожежі.
-Цього року в області зареєстрували 4 надзвичайні ситуації. Всі вони об’єктового рівня. Внаслідок цих пригод загиблих немає, а постраждали 71 людина, з яких 25 дітей. Мова йде про масові отруєння у Сокирянах та Сучевенах, також це епідемія пташиного грипу серед лебедів у селі Чортория та африканська чума серед диких кабанів у Сокирянському районі, - прозвітував очільник управління соцзахисту.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
3-10-2017, 18:34
0
3 316