Хобі переросло у бізнес: двоє чернівчан власноруч виготовляють аксесуари з натуральної шкіри

Новини Чернівців / Історія успіху / економіка, бізнес
16 372
0
Хобі переросло у бізнес: двоє чернівчан власноруч виготовляють аксесуари з натуральної шкіри

Хобі 26-річних чернівчан Максима Коровіна та Дениса Чернишова переросло у новий бренд хенд-мейд виробів із натуральної шкіри.

Бренду Skin and Skin трохи більше року, проте про нього вже знають і в різних куточках України, і поза її межами. Хлопці виготовили вже понад 350 гаманців, портмоне, клатчів, невеликих сумочок, браслетів. Усі процеси з виготовлення – від викройок до прошивів швів – Денис і Максим роблять власноруч. Єдину деталь – брендоване лазерне гравіювання – роблять партнери.

Хлопці кажуть: у кожній речі поєднують стиль та функціональність, щоразу вкладають душу і старання, адже один неточний рух – і виріб може бути повністю зіпсований.

Хобі переросло у бізнес: двоє чернівчан власноруч виготовляють аксесуари з натуральної шкіри

Про ідею. Максим Коровін свого часу навчався на фінансиста, працював і масажистом, й адміністратором. Денис Чернишов кілька років працював експедитором, займався також технікою та електронікою. Після багатьох змінених робіт захотілося зайнятися власним підприємництвом.

– Один зі знайомих колись працював на фабриці з виробництва сумок. І на основі цього ми і придумали собі заняття шкірою, – розповідає Максим. – Для нас важливо було, щоби це задовольняло якісь наші внутрішні потреби, щоб ми не прокидалися вранці з думками "ох, знову на цю роботу…". Хотіли і заробляти на цьому. Робота зі шкірою – це сфера, де політ фантазії безмежний.
Денис додає, що мав певний досвід роботи зі шкірою – на взуттєвій фабриці. Проте, зауважує, виготовлення, скажімо, гаманця мало схоже із взуттєвим виробництвом. Тож основні знання хлопці черпали з Інтернету.

– Ми більше самоучки, дивилися багато відео, читали форуми, як це роблять інші, пробували на практиці. На це пішло дуже багато часу і матеріалів, бо перші кроки були трохи невпевнені. Але головне – розуміти, що це потрібно для досвіду.

Про початок бізнесу. Близько 500 доларів знадобилося хлопцям для стартового капіталу. Починали свою справу в гаражі – з канцелярським ножем і лінійкою, із часом перейшли у більше приміщення, закупили хороші інструменти.

Першим "виходом у світ" для бренду став Петрівський ярмарок 2016 року.

– У нас були досить прості вироби, але хотіли перевірити, як реагуватимуть люди. Зараз ми дивимося на якість тих виробів, і нам смішно, – пригадує Максим. – Але людям сподобалось, дехто казав: "Вау, круто, це ж в Україні зроблено!" Це нас ще більше надихнуло. Після цього десь півроку пішло для вироблення власного стилю, бо на кожному етапі роботи є свої нюанси,буває, шкіра поводиться по-різному. Тому довелося багато перепробувати. Матеріали замовляємо в українського та італійського виробників. Шкіра – оригінальна, з вінтажним ефектом "під старовину".

Хобі переросло у бізнес: двоє чернівчан власноруч виготовляють аксесуари з натуральної шкіри

Кожен клієнт може обрати на свій смак колір шкіри та ниток, фурнітуру, замовити індивідуальне тиснення. У середньому на аксесуар потрібно дві-три години часу. Якщо одночасно є кілька замовлень, Денис із Максимом можуть працювати і цілими днями.

Полюбляють хлопці й індивідуальні замовлення – так, кажуть, є, де проявити свою творчість. Просять зробити портупеї, обгортки для блокнотів, згортки для перукарських інструментів, кобуру для зброї. На це йде значно більше часу. Наприклад, на рюкзак витратили 20 годин.

Вартість ексклюзивних виробів зі шкіри – від 150 гривень за ключницю до 1300 гривень за сумку. Гаманець в середньому коштує 500-600 гривень.

Про плани. Мета молодих підприємців – вийти на закордонний ринок, оскільки там попит більший. Зараз серед замовлень є чимало покупців зі США, Італії…

– Ми намагаємося доносити, що за кожним ексклюзивним виробом є людина, є душа, що це не ширпотреб. У нас у країні така економічна ситуація, що люди шукають щось дешевше. Хоча і за фабричний ширпотреб часто ціни такі ж, як за хороший виріб зі справжньої шкіри, – пояснює Максим.

Зараз хлопці вже не встигають виконувати весь об’єм роботи удвох. У планах – збільшити асортимент, додавши сумки, рюкзаки, ремені, відкрити магазинчик. Тому планують розширюватись: "Навчилися самі – можемо тепер навчити інших".

Поради для початківців:

- головне – відповідальність, віддача і повага до людей, для яких ви стараєтесь;
- легше починати в команді, тож шукайте хоча би кількох однодумців;
- ідеальний бізнес – коли хобі переростає у заробіток. Займайтеся тим, що справді приносить вам задоволення.


Хобі переросло у бізнес: двоє чернівчан власноруч виготовляють аксесуари з натуральної шкіри

Марина КАВКАЛО

Фото - зі сторінки Skin and Skin у соцмережах.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Померла 27-річна жінка з Глибокої, яка потрапила у важкому стані до лікарні
24 977
Не втікав і є свідком: хлопця, якого соцмережі звинуватили в побитті Вікторії Тоненчук, опитала поліція
18 181
Працівник ТЦК із Буковини допомагав переправляти ухилянтів за кордон: у ТЦК відреагували
6 790
У Чернівцях помер 11-річний хлопчик. Поліція перевіряє обставини та причини смерті
5 928
Герої Буковини: не стало захисника Миколи Цуркана
5 170
У Чернівцях з'являться ще дві камери TruCAM: де саме
4 490
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
4 490
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
4 308
Голова Глибоцької ОТГ закликав правоохоронців об'єктивно розслідувати обставини смерті 27-річної жінки
4 043
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
3 672

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм