Збірна України з футболу в рамках відбору до чемпіонату світу у суботу приймає Туреччину, а у вівторок грає у гостях з Ісландією.
Кореспондент molbuk.ua дізнавався у наших постійних експертів, якими будуть матчі, як гратиме збірна України, які наші плюси, хто виступить на вістрі атаки і який буде результат.
Михайло Лахнюк, екс-головний тренер "Буковини":
- Практично вирішується все. Нічия рівноцінна поразці – бо не буде шансів на друге місце. Будь-яка похибка не залишить нам шансів. Українці змушені грати тільки на виграш. Зараз у нас дефіцит очок. А наздогнати суперників важко. А тут – треба двох наздогнати і чекати їхніх осічок. У нас ігри будуть з оглядкою на Ісландію і Хорватію. Головний тренер Туреччини Мірча Луческу не приїде в Україну на відпочинок. Плюс це людина, яка дуже добре знає український футбол. Вболівальники у Харкові мають підтримати команду. Кожен з футболістів хоче себе показати. Але доки не будуть наші грати в провідних чемпіонатах, важко на щось розраховувати. На перше місце шансів у нас немає. Особливо важко буде в Ісландії. Там до футболу ставляться не так, як в Україні. Там нація живе футболом, є його уроки у школах. Ми ж ідемо іншим шляхом.
Біда, що у наших клубах немає сильних нападників. Отож будемо грати з одним форвардом. Якщо буде виграш у Харкові, то з мінімальним рахунком. Про другий матч не беруся сказати. Дай Боже, щоби українці забивали. Бо нічиї нас не влаштовують.
Юрій Шелепницький, перший капітан збірної:
- Важкі будуть матчі. Мірча знає ізсередини нас. Добре читає наш менталітет. У турків заново створюється колектив, іде процес становлення. У нас більш зіграна команда, є ситуація, яка читається. Але у них кваліфіковані футболісти, дуже емоційні, ловлять кураж, якщо заб’ють, літають по полю. Треба нав’язати силову боротьбу, і вони знітяться. Турки люблять вовтузитися з м’ячем, а не відбирати його. Треба виграти обов’язково, тоді є шанси боротися за друге місце. Має бути побільше бажання, адже вдома граємо. Нам би не впасти лицем у болото. Ентузіазм, самовіддача мають бути великі. Попереду гратиме Кравець, він швидкісний і добре біжить. Якщо буде виграш в один м’яч – 1:0, тоді буде дуже добре. А якщо 2:0, то буде великий оптимізм на наступну гру.
В Ісландії кваліфікована команда, грала на чемпіонаті Європи, зіграна протягом років. У них силова манера гри, і нам буде важче. Треба витримати тиск і ловити на контратаках. Ми з ними – команди однакового тактичного плану. Нічия – варіант непоганий, але все ж треба вигравати. Якщо зіграємо в результативну нічию 1:1 або 2:2, то буде добре.
Сергій Задорожняк, заступник голови обласної федерації футболу:
- Перемога потрібна обом командам. Бігти з шашками наголо – небезпечно. Мінус для нас – що Луческу добре знає українських футболістів. Шевченко сповідує атакувальний футбол. Але у Луческу немає бразильців у збірній – це плюс для нас. У першій грі ми віддали туркам перемогу – це було дуже прикро. Зараз нам може дуже допомогти швидкий гол. Його конче треба. Треба ловити тоді на контратаках – і вперед. У Шевченка є багато інформації про турків. Луческу теж знає, на чому зіграти проти нас. Зате зовсім недавно у "Зеніті" у нього нічого не вийшло. Напевне, буде тривала розвідка і гра обох на перемогу. Гадаю, буде цікавий футбол.
Біда, що наших нападників немає достатньої ігрової практики. Це важка ситуація. Та сподіваюся на Коноплянку і Ярмоленка, на їхній емоційний підйом. Моє бажання – щоб наші виграли 2:0. З ісландцями можна ефективно грати. Вони вдома несуться, біжать уперед, і тут їх треба ловити на контратаках. Вони вдома не дотримуються ігрової дисципліни. Хочу, щоб ми виграли 1:0.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.