Сьогодні, 17 серпня відомому українському музикантові Андрію Кузьменку, більш відомому як Кузьма Скрябін, мало виповнитись 49 років.
Він народився у 1968 році в місті Самбір Львівської області. Згодом його родина переїхала у місто Новояворівськ, де він і почав свій творчий шлях.
У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза. Матір була вчителькою музики, Андрій закінчив музичну школу (клас фортепіано). Закінчив факультет стоматології Львівського медінституту (тепер Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького), йому було це нецікаво, однак довчився на прохання батьків.
Історія життя Андрія надалі була тісно пов'язана з групою "Скрябін". 2000 року став ведучим власного хіт-параду "Гаряча сімка", який проіснував до 2002 року.
2000 року Кузьма посварився з Ростиславом Домішевським (Рой, Ростик). Промайнула чутка про розпад "Скрябіна". Після того Андрій почав набирати обертів у популярності, а Рой почав займатися переважно адміністративними справами групи. Стосунки між ними охололи.
2002 року з ініціативи Андрія (як він сам сказав у 2005 році на каналі М1), Ростик був вигнаний з групи, через рік групу покинув Шура (Сергій Гера). "Я повиганяв усіх тих нероб" — скаже Кузьма.
З 2003 року Кузьменко протягом всіх десяти сезонів працював телеведучим музичного телепроекту "Шанс" разом зі співачкою Наталею Могилевською, згодом і програми "Шиканемо". З того часу Андрій бере усі важелі керування проектом "Скрябін" на себе, починає творити зовсім іншу музику, ніж досі. Очевидними стали зміни у його поглядах та ідеях — це стає помітним у його словах на інтерв'ю.
2004 року під час Помаранчевої революції Кузьма агітував за Віктора Януковича: по контракту з "Інтером" Кузьменко був зобов'язаний брати участь у всіх акціях телеканалу. Через це мав багато звинувачень, у тому числі від Ростика, Шури, Андрія Підлужного, Андрія Середи. За словами Кузьми, провладні сили пригрозили йому тоді, що він матиме проблеми після виборів, якщо не підтримає Януковича. Водночас Віктор Ющенко для нього вже тоді був "абсолютно непозитивним героєм". Музикант назвав цей інцидент досвідом і травмою, після якої його вже "ніхто в житті не перекупить", і що він отримав тоді багато ворогів — "процентів 50 країни".
У 2006 році Кузьменко проявив себе як письменник після видання власної книги-автобіографії "Я, Побєда і Берлін", яка кілька разів перевидавалась.
2009 року створив гурт "Пающіє труси", допоміг здобути популярність гурту "Дзідзьо". Того року був членом журі літературної премії "Книга року Бі-Бі-Сі".
2 лютого 2015 року приблизно о 8.20 Кузьма Скрябін загинув у автокатастрофі біля села Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області. Тоді сталося зіткнення позашляховика Toyota Sequoia, за кермом якого перебував співак, і молоковоза ГАЗ-53.
Від отриманих травм Андрій Кузьменко загинув на місці.
Співака відспівували 5 лютого 2015 року в Преображенській церкві Львова. Поховали музиканта в родинному склепі на кладовищі у Брюховичах.
Пропонуємо переглянути десятку одних з найкращих відеокліпів "Скрябіна" за 25 років існування гурту:
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.