Кореспонденти molbuk.ua приїхали в урочище "Іванківське" якраз перед обідом, коли п’ять потужних комбайнів “Ньюхоланд” косили й молотили озиму пшеницю на 311 гектарах.
Тут же чекали своєї черги під завантаження зерна великовагові автомобілі іноземного виробництва. І комбайнери, і водії не відчували тієї спеки, яка стояла надворі: у кабіні є клімат-контроль та інші сучасні прибамбаси, які дозволяють механізаторам працювати ефективно й інтенсивно. Приміром, один комбайн має захват в дев’ять метрів.
- Зараз на лану працюють п’ять комбайнів, стільки ж на полях у Неполоківцях, - розповідає Віталій Біблюк, керівник ТОВ “ Агрофірма “Оршівська “. – На підході ще два агрегати. Возять зерно на елеватор 40 вантажівок. Урожайність тут сягає майже 100 центнерів з гектара. Протягом дня намолочуємо 1435 тонн збіжжя. Обід підвозимо на поле. Комбайнери заробляють в день по 1500 гривень.
За словами Віталія Васильовича, господарство орендує 5000 гектарів землі у семи селах – Оршівцях, Неполоківцях, Ошихлібах, Малятинцях, Іванківцях, Шишківцях, Южинці. Пайовики отримають зерно з розрахунку 8 відсотків від вартості паю. Урожайність жнивних полів наразі становить 89,2 центнера з гектара. Жнивувати в господарстві розпочали 18 липня. Завершили вже збір ріпаку на 938 гектарах. Фактично за сприятливих погодніх умов до кінця тижня господарство справиться з ранніми зерновими культурами, адже залишилося звільнити від хліба всього 877 гектарів. Водночас тут закладають фундамент під урожай наступного року, накопичуючи органічні добрива та готують грунт для обробітку.
Не пасуть задніх і в ТОВ “Валявське”, яке очолює Яна Дуп’як, дочка колишнього керівника господарства Василя Івасюка , який був знаним аграрієм не лише на Буковині, а й в Україні. Того дня ми побували в урочищі “Обрій”, де два імпортні комбайни “добивали “ 67-гектарну площу пшениці.
- Гарний врожай видався цього року, - радіє водій Василь Самотюк. – Цього б не було, якби не наша агрономічна служба, яка подбала про якісне насіння та про засоби захисту рослин.
- Справа в тому, що ми вже п’ятий рік, як успішно співпрацюємо з відомою українською компанією “Украгроком”, спеціалісти якої надають нам допомогу не лише в агрономії, а й в придбанні та застосуванні різних добрив та препаратів для боротьби зі шкідниками. Тому зернові у нас не засмічені, а чисті й тугі в колосі.
- Жнива ми розпочали 3 липня, впорали вже 60 відсотків площ ранніх зернових , - ділиться Анатолій Енгельберг, директор Тернопільського представництва ТОВ “Украгроком”. – Приємно, що урожайність з кожним роком зростає. А починаємо ми з обробітку грунту і складання технологічних карт на весь сезон. Початкова запорука - якісне насіння, яке беремо у ТОВ “Бучачагрохлібпром”, що на Тернопіллі, яке очолює Герой України Петро Гадз. А йдеться про такі сорти озимої пшениці як “Мідас”, “Балатон”, “Естівус”, “Кубус” та “Паннонікус”, озимого ячменю “Ханелоре”. Завели сортові ділянки і тут, щоб мати якісне насіння для власних потреб. Для захисту рослин використовуємо препарати та міндобрива торговельної марки “Грінфорт”, яка є власністю “Украгрокому”. До речі, якість цих препаратів перебуває на особистому контролі генерального директора компанії Валерія Плічка.У Валяві, приміром, добре себе зарекомендували грунтові препарати “Грінфорт-ПМ -500” ( прометрин), та “Грінфорт АХ – 900 “ (ацетохлор 900). А ще фунгіциди “Грінфорт-супер” та “Грінфорт АС“.
- До жнив ми добре підготувалися, приміром, побудували ваговий комплекс на 80 тонн і довжиною 18 метрів, розширили складські приміщення, придбали новий зернонавантажувач французького виробництва “маніту”, екскаватор, самохідний оприскувач “Хаусхем” та різне обладнання, - продовжує Яна Дуп’як. – А в перспективі маємо намір побудувати зерноочисний комплекс. Тобто все робимо для того, щоб всі технологічні процеси були на європейському рівні.
- Загальна площа ранніх зернових і зернобобових культур в районі становила майже 8000 гектарів, з яких озима пшениця – 5878, озимий ячмінь – 600, яра пшениця –390, горох – 300,решта ярий ячмінь і 1673 гектірів озимого ріпака, - розповідає Володимир Костюк, начальник відділу агропромислового розвитку Кіцманської РДА, - Вже завершено збір озимого ячменю й гороху. Інші культури впорані на 60 відсотках площ. Особливо ударними темпами працюють аграрїї агрофірми “Оршівська”, ТОВ “Валявське” та “Колосок-1” з Суховерхова. Тут, звісно, й найвища наразі урожайність зернових.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-07-2017, 15:46
0
4 288